Профільний комітет Ради зняв з розгляду законопроект про спецконфіскацію

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради рекомендував парламенту зняти з розгляду прийнятий у першому читанні законопроект №4057, який дозволяє конфіскувати майно тих, хто підозрюється в злочинах і переховується від слідства. Про це йдеться у повідомленні на сторінці комітету Верховної Ради.

У рішенні комітету зазначено, що норми законопроекту можуть викликати порушення презумпції невинуватості.

Зазначимо, тиждень тому Генеральний директорат з прав людини і верховенства права Ради Європи надав коментар про те, що прийняття законопроекту №4057 про позасудову конфіскацію у тому вигляді, в якому він пройшов перше читання, суперечитиме багатьом вимогам Європейської конвенції з прав людини та протоколів до неї.

«Такі заходи не повинні ґрунтуватись лише на підозрах і мають підлягати ефективним гарантіям судового розгляду, що відповідають вимогам, викладеним вище, зокрема можливості спростування будь-яких презумпцій, таких як та, що майно походить від незаконної діяльності або заплановане для використання для такої діяльності», – зокрема зазначили у Раді Європи.

Нагадаємо, прийняття закону, який би дозволяв конфіскувати майно тих, хто ховається від слідства, до винесення ним обвинувальних вироків, домагався прем’єр Арсеній Яценюк і фракція «Народний фронт». Прихильники прийняття такого закону говорили, що він дозволить направити в бюджет заарештовані кошти Віктора Януковича і його оточення на загальну суму $1,5 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук