Просто неба у Львові презентують історичну виставку про українців у Другій світовій війні

КультураМарічка Крижанівська, 10 вересня 2015, 18:54 549 0

Виставку раритетних світлин і документів «Українська Друга світова» презентують історики Українського інституту національної пам'яті. Стенди до неділі можна оглянути просто неба на площі Ринок.

«Ми говоримо в тій виставці про ті аспекти, які замовчувалися в радянські часи, наприклад, про те, що війна почалася не в 1941-му році, а в 1939-му і Радянський Союз був одним із тих, хто починав цю війну разом з нацистською Німеччиною. Про агресію Радянською Союзу проти країн Балтії, про вбивства в'язнів у Львові у 41-му році при відступі радянської влади», – розповів Володимир В'ятрович, голова Українського інституту національної пам'яті.

Україна була однією із головних арен бойових дій Другої світової, близько 6 мільйонів українців воювали у шістьох арміях світу і саме ми понесли найбільші втрати – загинуло понад 10 мільйонів наших земляків.

Втім про важливу роль українців уже із перших днів протистоянь часто замовчували. Тепер історики на виставці доводять це через факти і особистості.

«Є цілий ряд постатей, які не вивчаються, на жаль, поки що в шкільній програмі, але тим не менше, вони зробили визначний внесок і себе проявили. Власне ці постаті ми намагалися зібрати і розповісти про них на нашій виставці», – додав співавтор проекту Максим Майоров.

«Український вимір у ІІ світовій війні, цей наш проект, – це не стільки невідкриті чи незнані джерела, як переосмислені і нові акценти того, що вже було відомо історикам», – уточнив співавтор виставки Сергій Громенко.

Та нині можемо несподівано дізнатися і про нові історичні факти, бо лише тепер, на 24-му році незалежності, набрав чинності закон про повне відкриття засекречених архівів КДБ і тепер кожен має до них доступ.

Виставку на площі Ринок історики показуватимуть до неділі, а далі повезуть до Києва та інших міст України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук