Процес над Тимошенко - політичне перенавантаження, - експерт
Судовий процес над Юлією Тимошенко дозволяє їй пройти, так зване, політичне перенавантаження. Вона прекрасно розуміє усі складності цього, вже приреченого бути політичним, процесу і заробляє на цьому політичні бали.
Про це в ефірі «5 каналу» заявив політичний експерт, директор інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов
«Як би далі не пішов цей процес, навіть, якщо він сьогодні перейде в чисто законодавчу процедурну форму – він вже політичний. Тому, вирок – це теж як слабкість влади, тому що бояться опонента, не вирок, відпускають – тим більше слабкість влади. Ситуація складається так, що цей процес нагадує шоу «Тимошенко.ua: Перенавантаження». І це певний такий глухий кут – тупик, один із тупиків. Це означає, що ми вже отримали негативну реакцію заходу не зовсім позитивно до цього процесу ставляться, по іншим причинам, в Росії, збурене суспільство, політичний сезон ніяк не може завершитися – він буде подовжений. Більше того, ті хто думали, що літо, це такий час коли спадає інформаційна активність – навпаки чим менша буде подій – парламентських, позапарламентських, тим більше буде уваги прикуто до цього процесу, а вже перекрити пряму трансляцію буде не можливо, бо можна буде говорити, що влада злякалася», – заявив Карасьов.
«Тимошенко розуміє всі ці розклади, для неї цей екшен, це як додатковий драйв і вона дійсно проходить певне завантаження і видно, що як би там не відноситись до неї, як до політика, до її політичних поглядів – не може не визивати симпатій те, як вона себе захищає», – зауважив він.
Карасьов зазначив, що незалежно від рішення суду цей процес послабляє країну.
«Цей процес незалежно від вироку послабляє країну: вирок буде суровий – це означає поганий сигнал для всіх, а у нас і так багато тупиків, у зовнішній політиці, у реформах; помилування: це був би благородний жест, це було б з позиції сили – Президент, як благородний політик може помилувати Тимошенко, але з іншого боку симпатики Тимошенко і ті,хто сьогоднішній владі не довіряє, може це сприйняти це як ваду влади, як слабкість влади», – зазначив Карасьов.