Рада просить міжнародну спільноту натиснути на Росію, щоб не допустити псевдовиборів на Донбасі

Верховна Рада України ухвалила постанову про звернення до держав-партнерів та міжнародних організацій щодо намірів проведення незаконних виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. За проголосували 237 народних депутатів.

У зверненні зазначається, що Верховна Рада «виступає за проведення вільних, демократичних і прозорих виборів місцевих органів влади в окремих районах Донецької та Луганської областей, які мають відбутися згідно з чинним українським законодавством та відповідно до стандартів Організації з безпеки та співробітництва в Європі». «Закріплення саме такого положення в Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей стало однією з ключових умов мирного врегулювання», – наголошено в зверненні. 

Рада обурюється повідомленнями про «провокаційні наміри маріонеток Кремля провести псевдо-вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей України 18 жовтня та 1 листопада 2015 року» і наголошує, що «чесні та демократичні вибори до органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей неможливі під дулами автоматів».
«Україна виконала свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей. Успішне мирне врегулювання залежить виключно від спроможності, бажання та готовності офіційної Москви ефективно реалізувати свою частину зобов’язань», – зазначено в ухваленому нардепами зверненні.

Парламентарі наголосили на рішучій підтримці міжнародних зусиль, спрямованих на врегулювання ситуації на сході України, та закликали Генасамблею ООН «звернути особливу увагу на зухвалі дії Росії та підтримуваних нею бойовиків». 

У зверненні Рада вимагає відновлення територіальної цілісності України, включаючи Автономну Республіку Крим.

«Верховна Рада в чергове закликає Раду Безпеки Організації Об’єднаних Націй та Ради Європейського Союзу прискорити розгляд звернення Українського Парламенту від імені України від 17 березня 2015 року стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки. 

Рада уважає можливі псевдо-вибори в окремих районах Донбасу тією межею, яку Росія не має права перетнути. У цьому зв’язку, український парламент закликає міжнародну спільноту посилити всебічний тиск на Російську Федерацію з метою уникнення зриву Мінських домовленостей», – резюмують нардепи у зверненні.

Як повідомлялось, бойовики «ЛНР» та «ДНР» назвали свої умови для проведення виборів.  У свою чергу президент України Петро Порошенко зазначив, що Верховна Рада має ухвалити спеціальний закон про вибори на територіях, які контролюють бойовики. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук