Радник Путіна розповів, як українську владу змушують йти в ЄС
Влада в Україні – не дурні люди, і розуміють: їх "змушують" йти в Євросоюз, інакше за їхні зарубіжні будинки, майно та капітали візьметься Інтерпол. Про це в інтерв'ю радіо "Эхо Москвы" заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв.
За словами Глазьєва, під час його зустрічі "з однією дуже поінформованою людиною в Києві" стало відомо, що Україна "таки підпише угоду про асоціацію".
"Це суперечить здоровому глузду, економічним інтересам, підриває електоральну базу існуючої влади... Тому що вони проходили на виборах з гаслом дружити з Росією, а замість цього виходить погіршення торговельного режиму і відгородження", – зазначив Глазьєв.
"А він каже: "Ти не зрозумів. У них же рахунки за кордоном, у них там будинки, майно, капітали. Знаючі люди їм показали, що ці рахунки відомі. Є така процедура – боротьба з відмиванням незаконно отриманих доходів. Інструменти боротьби будуть відносно українського політичного істеблішменту застосовані по повній програмі" , – додав радник Путіна.
"Якщо західна машина налаштована боротися з відмиванням незаконно отриманих грошей , вона буде це робити. Працюватиме Інтерпол. Якщо вона вже замовлення отримала, значить, вона просто чекає сигналу", – заявив Глазьєв.
За його словами, "Янукович і Азаров не дурні люди, вони все розуміють" "Тому коли йшли останні переговори між урядами, учасники були щиро обурені - таке враження, що українські міністри не читали тексту цієї угоди ( про асоціацію з ЄС). Ми їм говоримо, що ви не можете увійти до нас у Митний союз, якщо ви підпишете цю угоду. Шувалов так і сказав - "неможливо підписати угоду з ЄС і продовжувати переговори з нами про участь у нашому інтеграційному процесі, ні в повноформатному, ні навіть у частковому режимі три плюс один, це неможливо", – додав радник президента РФ.
"Пояснили українському прем'єру (Миколі Азарову), що не можна одночасно підписувати угоду і вибудовувати відносини з нами у Митному союзі за формулою"3 +1", яку запропонував президент Янукович, пояснили, чому не можна. Він повертається до Києва і ініціює рішення уряду про приєднання Україна до угоди, яку ми підписали тут, в СНД про зближення технічних регламентів Митного союзу з іншими державами СНД. Але це ж неможливо, одне інше виключає" , - заявив Глазьєв.
Як повідомляв ZAXID.NET, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.
Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року.
Нагадаємо, українське МЗС очікує, що 2014 рік розпочнеться ратифікацією угоди з ЄС.
Додамо, що 5 вересня Верховна Рада після трьох днів переговорів мобілізувалася і прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з евроінтергаціонного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.