Рішення РНБО про економічну блокаду Донбасу – це ґрунт для військового вторгнення, – МЗС РФ

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 19 листопада 20147830

Економічною блокадою Донбасу влада України, можливо, прагне підготувати ґрунт для чергового військового вторгнення, вважає міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

«Є така думка, що за цим указом (президента України Петра Порошенка) стоять не тільки і не стільки прагнення економічно і соціально задушити цей регіон, але підготувати ґрунт для чергового військового вторгнення і для чергової спроби силовим шляхом цю проблему вирішити», – сказав Лавров в середу в рамках «урядової години» в Держдумі, передає «Интерфакс».

4 листопада Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ухвалила рішення «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях», яке 14 листопада ввів у дію своїм указом президент Петро Порошенко.

Серед іншого, у цих рішеннях йдеться про те, що в тижневий термін всі держустанови на захоплених бойовиками територіях припиняють роботу. Самі ж органи влади та їх співробітники переводяться на підконтрольну владі територію України. Упродовж місяця Нацбанк повинен припинити обслуговування всіх рахунків на Донбасі. Фактично райони, якими керують «уряди» народних республік, позбавляють будь-якого бюджетного фінансування, в тому числі виплат дотацій, зарплат бюджетним організаціям, соціальних платежів і так далі.

Ці рішення у ЗМІ вже назвали «фінансовою блокадою Донбасу», наслідки якої, за словами низки економічних експертів, є як позитивними (заощадження щонайменше 15 млрд грн), так і непередбачуваними (позбавлення жителів окупованих районів засобів для існування, гуманітарна катастрофа та проблеми для українських виробників, які тепер змушені шукати нові ринки збуту). Більше на цю тему читайте у матеріалі «Фінансова блокада Донбасу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук