Рівень фільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі знизився на півтора метра
Така висота забруднених вод в озерах-накопичувачах ‒ результат річної роботи очисної станції
На Грибовицькому сміттєзвалищі тривають роботи з рекультивації та стабілізації тіла полігону. Один із блоків робіт, які протягом 2017-2018 років спільно виконали керівництво ЛКП «Збиранка», підрядники і департамент Львівської міської ради з питань поводження з відходами, ‒ оснащення й експлуатація станції очистки фільтратів. За майже рік її функціонування рівень забруднених вод у п'яти озерах, що розташовані на території сміттєзвалища, знизився на майже 1,5 метра.
«Щодоби станція переробляє майже 250 кубометрів фільтратів. На сьогодні таких ми заміряли 96 тисяч кубів. Після усіх етапів очистки води відправляємо її на доочистку в загальноміську каналізаційну мережу», ‒ розповів директор ЛКП «Збиранка» Віталій Пугач.
Окрім фільтратів, Грибовицьке сміттєзвалище має позбутися біогазу. Попередні дослідження підтвердили: газ, який утворюється всередині полігона, можна використовувати для виробництва електроенергії.
«Завдяки понад десяткові проб ми визначили, що кількісні та якісні характеристики біогазу дозволяють використовувати його в енергетичних цілях. Відтак передбачено облаштування й експлуатацію протягом 10 років системи дегазації полігону і виробництво з цього газу електричної енергії. Ще пізніше ми зведемо енергетичну установку потужністю на 1 мегават», ‒ каже в.о. директора департаменту з питань з поводження ТПВ Сергій Сало.
Зазначимо, що видобуток газу на полігоні мають розпочати орієнтовно у травні 2019 року. Цим займатиметься компанія «Кліар Енерджі», яка минулоріч виграла конкурс на дегазацію Грибовицького сміттєзвалища. В червні на його території київська компанія «Інгаз» вибурила 15 моніторингових свердловин, глибиною від 15 до 25 метрів і діаметром 60 сантиметрів.