РНБО пропонує визнати Росію окупантом частини територій Донеччини та Луганщини

РНБО пропонує визнати Росію окупантом частини територій Донеччини та Луганщини
фото Reuters
Також пропонується визнати окупованими зовнішні та внутрішні морські води та повітряний простір над цими територіями

Законопроект про реінтеграцію, розроблений Радою національної безпеки і оборони України (РНБО) визнає окремі райони Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими Російською Федерацією. Про це йдеться в документі, копію якого поширила «РБК-Україна».

Повна назва законопроекту – «Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей України».

Так, згідно з п. 1 ст. 1 в Донецькій і Луганській областях тимчасово окупованою визнається сухопутна територія, в межах якої формування збройних сил РФ і незаконні формування, створені за участю РФ і керовані нею, а також окупаційна адміністрація РФ встановили і реалізують свою владу. Згідно з іншим пунктам 1 ст., тимчасово окупованими визнаються зовнішні та внутрішні морські води та повітряний простір над відповідними територіями.

Ст. 2 документа декларує незаконність будь-яких органів і посадових осіб, не передбачених Конституцією і законами України, та створених, призначених або обраних незаконним способом. Будь-який акт, рішення або документ визнаються недійсними.

У ст. 3 і 4 законопроекту йдеться про державну політику щодо тимчасово окупованих територій. Зокрема, її метою встановлюється відновлення державного суверенітету України на цих територіях, їх звільнення та відновлення в їх межах конституційного ладу, а також захист прав і свобод громадян України, постраждалих від російської агресії.

Ст. 5 і 6 документа описують методи забезпечення державного суверенітету України та захисту прав і свобод громадян.

У той же час ст. 7 декларує, що при здійсненні політико-дипломатичних заходів по відновленню територіальної цілісності України забезпечується пріоритетність виконання положень Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, а також Мінського меморандуму від 19 вересня того ж року і «комплексу заходів» від 12 лютого 2015 року.

«Президент України в період дії цього закону може ухвалювати рішення про використання ЗСУ та інших законних військових формувань у Донецькій і Луганській областях для стримування та відсічі збройній агресії РФ, відновлення територіальної цілісності України, забезпечення охорони та оборони держкордону країни та лінії розмежування», – йдеться у ст. 9 проекту закону про реінтеграцію Донбасу.

Як повідомляв ZAXID.NET, парламентська асамблея ОБСЄ у п'ятницю, 7 липня, під час сесії у Мінську прийняла резолюцію «Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України».

У резолюції ПА висловила «повну повагу» суверенітету, незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її визнаних міжнародним співтовариством кордонів, які включають Крим і Севастополь.

Крім того, в документі засуджується тимчасова окупація Криму Російською Федерацією і триваюча гібридна агресія Росії проти України на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук