Семенюк вважає своє можливе звільнення злочином
"Я була далека від думки, що керівництво нинішнього уряду та фракції БЮТ переглянуло свою позицію щодо звільнення керівника Фонду, але, принаймні, сподівалася, що здоровий глузд переможе, і в цьому вони все-таки будуть керуватися законами, а не своїми амбіціями і бажаннями. На жаль, мої сподівання не справдилися. Це безнадійно. Люди, які вже стільки разів порушили закон в різних сферах своєї діяльності, в тому числі щодо Фонду Державного майна, його керівництва та працівників, інакше просто не вміють робити", - заявила в інтерв'ю журналістам голова ФДМУ Валентина Семенюк-Самсоненко, відповідаючи на питання про заяви лідера фракції БЮТ Івана Кириленка щодо ініціативи фракції зі звільнення її з посади голови ФДМУ. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Фонду Держмайна.
"Справа не особисто в мені, а в тому, що порушувати закони - це фірмовий стиль прем’єрки та наближених до неї осіб, - заявила Валентина Семенюк-Самсоненко. - Порушується Кодекс законів про працю, згідно з яким для звільнення з посади будь-якого громадянина, потрібна серйозна підстава з посиланням на відповідну статтю Кодексу. Порушується Конституція України. Вони прекрасно знають, що після змін до Конституції України залишається неврегульованим порядок звільнення голови Фонду. Так, згідно з Законом України про приватизацію державного майна, голова Фонду звільняється за поданням Президента України, у той же час Конституцією України не прописано процедуру звільнення керівника Фонду. Втім, до Верховної Ради надійшло подання про звільнення мене з посади, підписане прем'єр-міністром України, що, повторюю, є незаконним. Я б хотіла побачити хоча б протокольне рішення Кабінету Міністрів України, яким би було обґрунтоване моє звільнення".
"Зазначу, що ще 20 грудня до Верховної Ради подано законопроект однопартійця прем'єр-міністра Писаренка, яким передбачається забрати повноваження у Президента з підготовки подання про звільнення голови Фонду. А в пояснювальних документах до цього законопроекту сам його автор зауважує, що порядок звільнення голови залишається неврегульованим. Цей законопроект не прийнято, але подання до Верховної Ради про моє звільнення від прем'єр-міністра надійшло.
Це черговий злочин. І якщо так завзято намагаються звільнити керівника такого рівня як Голова ФДМУ, то чого чекати взагалі будь-якому громадянинові України? Я закликаю Верховну Раду звернути на це увагу і вжити всіх заходів, аби звільнення і призначення керівника Фонду відбулося у рамках законодавства, інакше це буде мати великі негативні правові наслідки для України", - акцентувала Валентина Семенюк.
За її словами, мета спроб звільнення керівника ФДМУ з посади проста і прогнозована - швидко і за безцінь продати Одеський припортовий завод. Адже конкурс з його продажу не скасовано, а призупинено, і взявши керівництво Фондом у свої руки, вони можуть провести цей конкурс за кілька тижнів.
"До того ж самі представники БЮТ не приховують, що планують змінити керівників дуже багатьох підприємств, де є державна частка, - наголосила Семенюк. - Це робиться для того, щоб напередодні виборів поставити на ті підприємства, які ефективно працюють, своїх людей, і вивести активи цих підприємств в офшори задля фінансування виборчих програм, а потім - хоч трава не рости. Більша частка підприємств, якими управляє Фонд, працюючі, і це дуже не подобається тим, хто хотів би заробити на їх банкрутстві".
"Ще раз наголошую: це чергова спроба широкомасштабного розпродажу держави та передачі державних корпоративних прав наближеним до БЮТ особам", - резюмувала голова Фонду Держмайна.