Ще один член Меджлісу пішов працювати у "владу" Криму
Член Меджлісу кримськотатарського народу Ремзі Ільясов у середу, 21 травня, став заступником "голови" "парламенту" анексованого Криму, входження якого до складу Росії не визнає світ.
Як заявив "спікер" кримського "парламенту" Володимир Константинов, "влада" окупованого півострова "давно наполягала на тому, щоб Ільясов увійшов до керівних органів "парламенту" і включився в законотворчу роботу".
За його словами, відсутність представників Меджлісу в політичних процесах в Криму була б неправильною.
"Можна нас критикувати або опонувати, але не брати участі не можна, оскільки страждає сам народ. Тому сьогодні це рішення прийнято. Я вважаю це хорошим знаком", - сказав Константинов, якого цитує українська служба BBC.
Ремзі Ільясов заявив журналістам, що його призначення погоджене з Меджлісом.
"Колективно думали про це. Принципове рішення було ухвалене на початку травня. Було рекомендовано погодитися з цією пропозицією, і почати роботу після 18 травня (Дня пам’яті жертв депортації кримських татар)", - розповів він.
Також Ільясов, який 16 травня у складі кримської делегації був присутній на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Сочі, додав, що головним завданням для нього буде облаштування кримськотатарського та інших депортованих народів. Зокрема, він планує зайнятися імплементацією постанови Верховної Ради АРК від 11 березня 2014 року "Про гарантії відновлення прав кримськотатарського народу та його інтеграції в кримське співтовариство", а також указу президента РФ про заходи з реабілітації депортованих з Криму народів.
"Є у мене й інші наміри. Це в обов'язковому порядку розглянути закон про порядок використання державних мов: російської, української і кримськотатарської"", - повідомив новоспечений "віце-спікер".
У Меджлісі підтвердили, що питання призначення Ільясова справді детально обговорювали, але остаточного рішення не було.
"Востаннє ми говорили, що це питання буде остаточно обговорено після 18 травня. Раніше питання обговорювалось, і йшлося про те, що його, у принципі, треба вирішити в позитивний бік. Але остаточного рішення не було", - розповів заступник голови представницького органу Наріман Джелял.
Голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив журналістам, що Ільясов поквапився зі своїм рішенням.
"Вважаю неправильним ухвалене сьогодні (21 травня) рішення, тому що це не є важливим кроком для вирішення принципових проблем народу. Оскільки 100 депутатів, поки їм не прийде команда з Москви, ніяких рішень, пов’язаних з кримськотатарським народом не ухвалюватимуть", - вважає він.
1 квітня Меджліс погодив дві кандидатури для роботи у Раді міністрів Криму. Ними стали відомий російський бізнесмен кримськотатарського походження, власник телеканалу "ATR" Ленур Іслямов та колишній заступник голови Меджлісу Заур Смірнов, який очолив Республіканський комітет у справах національностей. Однак, група депутатів кримського "парламенту" вимагає відставки першого, хоча це питання зараз відклали на невизначений термін.
Погодження цих кандидатур тоді пояснювали необхідністю вирішення невідкладних питань, пов’язаних з облаштуванням кримських татар.
"Направлення цих двох наших співвітчизників для вирішення практичних питань облаштування кримських татар не означає визнання політичних, правових, культурних та інших змін, які зараз відбуваються у Криму", - сказав тоді журналістам голова Меджлісу Рефат Чубаров.
Як повідомляв ZAXID.NET, 15 березня цього року парламент України розпустив Верховну Раду Криму.
17 березня, після псевдореферендуму, нелегітимна Верховна Рада Автономної Республіки Крим проголосила півострів незалежною державою та перейменувала себе у "Державну раду Республіки Крим".