Уряд визнав необхідність нового національного локдауну в Україні
МОЗ ініціюватиме запровадження нового локдауну, якщо 50-70% усіх областей України опиняться в «червоній» зоні
До теми
Заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк заявила, що темпи третьої хвилі пандемії свідчать про те, що вже найближчим часом Кабінету Міністрів доведеться оголошувати черговий локдаун. Про це вона сказала під час погоджувальної ради депутатських фракцій та груп.
«Все йде до того, що вже найближчим часом уряду доведеться оголошувати черговий локдаун. Тому вже на цьому тижні треба всі зусилля кинути на спільні дії по боротьбі з коронавірусом. Це має бути спільне засідання Уряду і Верховної Ради, окреме засідання Ради Національної безпеки та оборони, яке має бути присвячено виключно боротьбі з коронавірусом», – підкреслила Олена Кондратюк.
За словами Максима Степанова, МОЗ ініціюватиме запровадження нового локдауну, якщо 50-70% усіх областей України опиняться в «червоній» зоні (зараз там перебуває 4 з 24 областей). По суті тоді доведеться запроваджувати обмеження «червоної» зони на території усієї України.
«Я думаю, що ми будемо рухатися по стратегії адаптивного карантину. Зрозуміло, якщо буде понад 50-70% областей в "червоній" зоні, тоді будемо говорити про жорсткий карантин на території всієї країни», – повідомив Степанов у ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.
Він зазначив, що серед областей, які можуть потрапити до «червоного» рівня епіднебезпеки – Вінницька, Львівська та Київ.
Станом на 16 березня у «червоній» зоні перебувають Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська і Чернівецька області.
У «помаранчевій» зоні опинилися місто Київ, Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська області.
Як змінювалась ситуація з карантином в Україні
3 березня 2020 року Україна оголосила про перший випадок коронавірусної хвороби у чоловіка з Чернівців, який прибув з Італії до Румунії літаком, а потім дістався в Україну автомобілем.
Після цього перші карантинні обмеження через загрозу епідемії коронавірусу в Україні запровадили 12 березня. Найжорсткіші карантинні заходи в Україні почали діяти з 6 квітня. Тодішній локдаун продовжували кілька разів, проте вже з 11 травня його поступово послаблювали, розбивши цю процедуру на 5 етапів.
З 22 травня в Україні почав діяти так званий «адаптивний» (локальний) карантин, який дозволив посилювати обмеження лише в окремих регіонах, якщо там зафіксують спалахи коронавірусу.
З 1 серпня Україну поділили на «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зони – залежно від епідеміологічної ситуації. Вже до 9 листопада в Україні не лишилося жодного регіону в «жовтій» чи «зеленій» зоні.
З 14 листопада Кабінет міністрів запровадив так званий «локдаун вихідного дня» який посилював обмежувальні заходи, але лише на період суботи-неділі. Вже 2 грудня цей карантин скасували. Керівник МОЗ констатував, що очікуваного результату «локдаун вихідного дня» не дав через порушення обмежень українцями.
Того ж дня на всі території України запровадили обмеження «помаранчевої» зони карантину. З 8 січня 2021 року уряд вирішив запровадити ще один посилений карантин, який тривав до 24 січня, після чого йому на зміну знову прийшла «помаранчева» зона карантину, яку запровадили на території усіх регіонів.
З 24 лютого Україна повернулась до моделі адаптивного карантину.