У Львові вперше в Західній Україні студенти будуть розробляти додатки до планшетів та смартфонів. Робитимуть це студенти Національного університету «Львівська політехніка». Спеціальне програмне забезпечення на понад 50 тис. грн їм подарували львівські ІТшники.
Про це інформують «Головні новини Львова».
У лабораторії політехніки тепер є три нові комп’ютери і вісім плат, які дозволять, для прикладу, розробляти програмне забезпечення для відеоспостереження та сигналізації. А також – розробляти серію додатків до іPhone та іPad. Це обладнання нове, його ще немає у продажу: таких новинок немає в жодному університеті Західної України.
«Це нове апаратне програмне забезпечення, якого в нас до цього не було. Ми не мали можливості його закупити в університет», – розповів старший викладач кафедри програмного забезпечення університету Максим Сенів.
П'ятикурсник Антон розповідає, що програмне забезпечення, на якому працюють студенти, має зовсім іншу специфіку, ніж нове: «Ми ніколи з ним не працювали, зараз йде ознайомлення. Добре, що є дуже багато вбудованих матеріалів, ми їх читаємо і дізнаємося щось нове для себе, як ми маємо з ним працювати. Наступного разу ми маємо якийсь мінімальний додаток зробити».
Наразі такі додатки розроблятимуть 70 студентів-старшокурсників. Але згодом – більше. Однак лише розробкою це не обмежиться: кращі ідеї будуть втілені в життя.
«Зараз велика увага приділяється підприємництву в галузі ІТ. Ми виконуємо проект, розробляємо спеціальне віртуальне інформаційне середовище, в яке кожен студент зможе подати свою ідею або свій проект. Завдяки цій системі віртуальній студент зможе позиціонувати, подати, представити, спілкуватися з експертом, з представником бізнесу, який зможе … цю ідею або купити в нього, або дати йому кошти для того, щоб вона була доведена до свого завершення», – розповів проректор НУ "Львівська політехніка" з навчальної роботи Дмитро Федисюк.
Як інформував ZAXID.NET, найбільші показники з реєстрації бізнесу у сфері комп’ютерного програмування цьогоріч зареєстровано в Києві – 1074 (923 фізичні особи-підприємці та 151 юридична особа). Друге місце за кількістю ІТшних компаній займає Харківська область – 795 та Львівська область – 610 суб’єктів господарювання.
Додамо, Україна – четверта у світі за кількістю IТ-фахівців після США, Індії та Росії.