Суд ЄС зобов'язав Польщу призупинити судову реформу
У випадку недотримання тимчасових заходів Суд ЄС може накласти на Польщу фінансові санкції
До теми
Суд Європейського Союзу постановив, що дію закону про Верховний суд Польщі має бути призупинено, як того вимагає Європейська комісія. Про це повідомляє «Польське радіо».
Варшава отримала обґрунтування цього рішення. За його словами, мова йде про так звані тимчасові заходи, підтвердив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Він також зазначив, що надасть точну відповідь на це рішення після його ретельного розгляду.
«Польща є членом Європейського союзу і буде дотримуватися законодавства ЄС. Однак поки що ми отримали інформацію лише зі ЗМІ. Офіційного документа у нас ще немає. Щойно я його отримаю, то як міністр юстиції і генеральний прокурор проаналізую його і тоді зможу дати розгорнутий коментар», - заявив міністр юстиції країни Збігнєв Зьобро.
Рішення Суду ЄС є попереднім. Далі буде призначено дату слухання, під час якого кожна сторона - представники Євро комісії та польського уряду - представить свої аргументи «за» і «проти» так званих тимчасових заходів. Після слухання Суд ЄС винесе рішення, яке не зможе бути оскаржене.
У випадку недотримання тимчасових заходів Суд ЄС може накласти на Польщу фінансові санкції. Вони можуть досягати 100 тис. євро на день.
Зазначимо, що у вересні Єврокомісія вирішила звернутися до Суду ЄС у зв'язку із судовою реформою Польщі, що набула чинності у квітні 2018 року. Раніше, 2 липня, Європейський Союз, розпочав процедуру відкриття санкцій проти Польщі через суперечливий закон про Верховний суд.
Новий польський закон знижує пенсійний вік для суддів Верховного Суду з 70 до 65 років, в результаті чого 27 із 72 суддів загрожує відставка. Під дію закону потрапила зокрема глава польського Верховного суду Малгожата Герсдорф, яка назвала рішення неконституційним.