Світові ціни на продукти у січні досягли історичного максимуму

Економіка3 лютого 20110

Світові ціни на продовольчі товари в січні досягли історичного максимуму. Про це свідчать дані Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

При цьому організація зазначила, що продовольчий індекс зростає вже сім місяців поспіль, – повідомляє РБК-Україна.

За підсумками січня індекс цін на продовольство ФАО зріс на 3,4% і становив 231 пункт. Це значення стало максимальним з 1990 року, коли ООН почала відстежувати світові ціни на продукти харчування.

"Останні цифри явно вказують на те, що зростаючий тиск на продовольчі ціни не послаблюється, - зазначає економіст ФАО Абдолреза Аббасьян. - Настільки високі ціни, зважаючи на все, триматимуться ще як мінімум кілька місяців".

За розрахунками ФАО, ціни на зернові в січні зросли на 3%, а на олійні культури підвищилися на 5,6%. Молочні продукти стали дорожче на 6,2%, а цукор - на 5,4%.

Тільки м'ясо за місяць не змінилося в ціні. Останнє пов'язане з падінням довіри європейських споживачів після "діоксинового скандалу" у Німеччині, зазначило відомство.

Також про небезпеку рекордного зростання цін на продукти харчування заявив глава Світового банку Роберт Зеллік.

"Тенденція зростання світових цін на сировину буде лише посилюватися, це стосується й цін на продовольство", - повідомив глава МБ в інтерв'ю Reuters.

З його слів, владі всіх провідних держав треба вжити заходів для приборкання цін і волатильності, що зростає.

Світові ціни на продукти харчування з початку року продовжили сходження слідом за зростанням за підсумками 2010 року, зумовленим низькими врожаями через стихійні лиха по усьому світі.

Різке подорожчання їжі стало однією із причин народних хвилювань у Тунісі і Єгипті: у першій державі в підсумку було скинуто Президента, а в другому зараз тривають кровопролитні сутички, що загрожують перерости в громадянську війну.

Нагадаємо, в Україні за 2010 року у виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів продукція подорожчала на 1,5%, у т.ч. у виробництві масла й тваринних жирів - на 6,1%, цукру - на 2,6%, макаронних виробів - на 1,9%, борошномельно-круп'яних продуктів - на 1,8%, м'яса й м'ясопродуктів - на 1,6%, рибних продуктів - на 1,1%, хліба й хлібобулочних виробів - на 0,8%.

Нагадаємо також, що на думку експертів ООН, Україна перебуває в трійці світових лідерів за динамікою виробництва їжі. Попереду Бразилія, на третьому місці - Росія. За десять років Україна може на третину збільшити свої можливості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук