Тігіпко хоче, щоб власники Lexus і Porsche також платили
Команда віце-прем'єра Сергія Тігіпка переглянула власну ініціативу щодо введення з 1 січня податку на багатство.
Як повідомляє Коммерсант-Украина, після її доопрацювання запропоновано знизити площу об'єктів нерухомості та об'єм двигунів автомобілів, які обкладаються податком, а також ввести диференціацію ставок для земельних ділянок залежно від їхнього розташування.
Так, розробники вирішили знизити площу об'єктів нерухомості, яка буде підпадати під оподаткування з 300 до 200 кв. м для квартир і з 600 до 400 кв. м. для житлових будинків. Ставка залишилась колишньою - 2% від мінімальної зарплати за 1 кв. м (з 1 грудня мінімальна зарплата становитиме 1004 грн). Цікаво, що податок на нерухомість, який застосовуватиметься з 1 липня, передбачає більш високий поріг оподаткування – 250 кв. м.
Розширюється і коло автомобілів, які підпадають під оподаткування: поріг для об'єму їх двигунів зменшується з 4 тис. до 3,4 тис. куб. см, щоб залучити до сплати податку власників таких моделей, як Infiniti, Lexus, Porsche.
"Частка автомобілів, які підпадають під оподаткування, не перевищує 1,5% від загальної кількості машин в країні", – сказав Тігіпко. Щоб податок не торкнувся старих машин, використовуватиметься понижуючий коефіцієнт до ставки податку. Залежно від терміну використання автомобіля коефіцієнт складе від 1 (нові та до 5 років) до 0,2 (понад 15 років).
Кабмін також погодився вивести з-під оподаткування буксири, баржі та риболовецькі судна. Податок платитимуть лише власники яхт та інших суден для дозвілля або спорту. Збільшено і потужність їх двигуна – з 55 до 75 кВт.
Кабмін також пропонує диференціювати оподатковувану межу площі ділянки залежно від її цільового використання і місцезнаходження. Податок буде стягуватися з ділянки в селі, використаної для будівництва житла, площею понад 0,75 га, в селищі - 0,45 га, в місті - 0,3 га, для індивідуального дачного будівництва - 0,3 га.
Податком обкладатиметься також ділянка або їх сукупність загальною площею понад 0,36 га, якщо на одній з ділянок розташований житловий будинок площею 400 кв. м. У середині 1990-х років громадянам безкоштовно видавалися ділянки від 0,1 до 0,25 га. "Ми цю площу помножили на три, і вийшла така градація, щоб прості громадяни не потрапили під сплату. Крім того, з'ясували, що всі землі в Конча-Заспі – сільськогосподарського призначення і не потрапляють під оподаткування, тому була і вписана норма про будинок на такій ділянці площею 400 кв. м ", - розповів співрозмовник видання.
Навіть після розширення бази оподаткування Тігіпко продовжує оцінювати економічний ефект від введення податку на багатство у 800 млн грн. «Можливо, в уряді зрозуміли, що новий податок можна обійти, зареєструвавши об'єкти рухомого і нерухомого майна на юридичні особи», - припускає видання.