Торік на оновлення каналізацій Львова дали в 30 раз менше, ніж треба
У Львові бракує коштів на модернізацію каналізаційних споруд. На реалізацію відповідної програми торік з міського бюджету виділили в 30 раз менше, ніж було потрібно.
Комплексна програма модернізації каналізаційного господарства Львова на 2012-2015 роки була затверджена рішенням Львівської міської ради 8 червня 2012 року. Вона передбачала фінансування заходів на загальну суму понад 1,2 млрд грн, - розповіла ZAXID.NET прес-секретар «Львівводоканалу» Уляна Горбата.
Відповідно до цієї програми, торік було передбачено робіт на понад 186 млн грн. Але насправді з міського бюджету профінансували робіт на 6,3 млн грн.
Цьогоріч за програмою у місті мали провести модернізації на 233 млн грн. Однак у міському бюджеті на це заклали лише 7,3 мільйона. «Ці кошти підуть на каналізування вулиць Рясненька-Брюховецька, на закінчення каналізування вулиці академіка Голубця, на виготовлення проектно-кошторисної документації цих вулиць і на реконструкцію каналізаційних мереж на вулиці Тракт Глинянський. Ніякого придбання спецтехніки, будівництва нових мереж, модернізації наразі не передбачено – на це грошей немає», - додала Уляна Горбата.
Таку невідповідність сум у програмі і реально закладених у бюджеті депутат Львівської міської ради, очільник комісії із питань інженерного господарства, транспорту і зв’язку Іван Гринда пояснює безліччю інших невирішених проблем міста - відновленням шкіл і садочків, ремонтами доріг і зазначає, що, можливо, детальніше до її реалізації місто візьметься наступного року.
Депутати Львова чекають від держави часткового фінансування тих робіт, що прописані у програмі. Тому програму варто розцінювати як перший крок у діалозі з Києвом – уряд, переш ніж виділити на щось гроші, хоче бачити відповідну програму.
«Цього року ми заклали 3 млн грн на співфінансування робіт у Рясному. Виконавчі органи хай їдуть до Києва, кажуть, що ми заклали кошти, що будемо фінансувати. Наше завдання – невеликі кошти закладати на кожен об’єкт, щоб Київ нам дофінансовував», - зазначив Іван Гринда у коментарі ZAXID.NET.
Нагадаємо, за інформацією міської ради, рік тому у Львові залишалися не приєднаними до каналізації 114 вулиць у 9 районах міста. А це – 3 тис.183 будинки, де проживає 13 тис. 864 мешканців.