Тягнибок претендує на посаду мера Львова
Соцопитування, яке проводив з 3 до 10 вересня Український фонд "Громадська думка" у Львові, показало, що у разі, коли вибори на посаду мера Львова проводилися б зараз, то перемогу на них отримав би Андрій Садовий - 27,9%, за Олега Тягнибока віддали б свої голоси 12,9% опитаних, Петра Писарчука - 6,6%, Віктора Пинзеника - 5,6%. Про це 17 вересня під час прес-конференції повідомив президент УФ Володимир Подгорнов.
30,4% респондентів вважає, що відповідальність за зрив Євро-2012 у Львові повинен в першу чергу нести міський голова, Кабмін - 14,8%, депутати Львівської міської ради - 8,9%, Президент - 6,6%, голова львівської ОДА Микола Кміть - 6,6%, депутати Львівської обласної ради - 5%.
На запитання, який висновок повинна зробити громада міста щодо міського голови у зв’язку з неефективною підготовкою Львова до Євро-2012, 25,9% опитаних відповіли, що мера необхідно усунути з посади, 17,5% вважають, що міському голові слід висловити недовіру, 17,5% - нічого не потрібно робити, 28,5% опитаних - "важко відповісти".
Водночас, на запитання "Чи вірите ви, що міський голова Львова Андрій Садовий справиться з організацією та проведенням Євро-2012?", ствердно відповіли 37,1% опитаних, заперечили - 29,4%, важко відповісти - 33,5%.
Майже половина респондентів - 45% вважає, що будівництво стадіону у місті повинно здійснюватися спільно за кошти бюджету міста та інвестора. Будівництво стадіону виключно за кошти міста, отримані через кредит, підтримують 11,8% респондентів. Більшість опитаних вважають, що рішення про отримання містом кредиту на будівництво стадіону повинно прийматися на загальноміському референдумі. Кількість людей, які підтримують таке рішення, зростає зі збільшенням суми кредиту. Так, перевагу референдуму віддає 39,3% опитаних, якщо сума кредиту становитиме від 500 млн до 1 млрд грн, 29% опитаних - якщо сума кредиту буде не більшою 100 млн грн.
Кожен п’ятий респондент - 20,8% на виборах до Львівської міської ради, якби такі проводили зараз, готові проголосувати за БЮТ, блок Андрія Садового (гіпотетичний) - 13,1%, ВО "Свобода" - 11,6%, блок "Наша Україна" - 8,1%, "Народна самооборона" - 4%, блок Петра Писарчука - 3,6%ПР - 3%, ГП "Пора" - 1,3%.
Водночас чверть опитаних львів’ян на виборах до ЛМР проголосували б не за політичну силу, а за громадську організацію. При цьому кількість прихильників такого рішення за останній рік збільшилася на 5% і становить 24,8%, а противників зменшилася на 8% і становить 10%. За словами В.Подгорного така ситуація склалася через те, що люди втратили довіру до політичних сил і шукають третього варіанту: "Але громадські організації повинні мати цілком інші програми, ніж політичні партії". За його словами альтернативою політичним силам у Львові може стати Громадський форум Львова, ГМ "Опора", "Спільнота".
Терміни проведення польового етапу дослідження "Громадська думка населення Львова стосовно ситуації в місті вересень 2008" - 3-10 вересня 2008 року. Генеральною сукупністю сокупністю дослідження було населення міста Львова віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становив 800 респондентів. Вибіркова сукупність відображає генеральну сукупність за такими основними соціально-демографічними показниками як: вік, стать, освіта. Для збору інформації застосовувалося стандартизоване інтерв’ю "обличчя до обличчя" в оселі респондента. Помилка репрезентативності становить +/- 2,4%.