У 2010-му держава виступила конкурентом українській економіці, - Сугоняко
Поки що немає об’єктивних підстав говорити, що уряд тисне на Нацбанк, щоб той готував додаткову емісію незабезпеченої гривні. У той же час «є проблема, що сама держава виступила в якості конкурента економіки».
Про це заявив голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.
О.Сугоняко зазначив у коментарі ZAXID.NET 26 січня, що, оцінюючи призначення на посаду голови національного банку Сергія Арбузова, політики говорять, що "можливо, з ним Нацбанк почне друкувати додаткові непідкріплені гривні". Сугоняко розставив акценти: "Можливо, так, а, можливо, ні".
За його словами, поки що можна говорити лише про урядування в 2010 році. "Про Азарова можу сказати, що він достатньо пристойного рівня фінансист та й у монетарній політиці розуміється. Ніякі заговори щодо зменшення цін на капусту чи на ще щось не допоможуть, якщо буде йти реальне вливання незабезпечених коштів в економіку. Це – очевидно. Це нам показав досвід початку 90-х років, коли ми були чемпіонами в світі за інфляцією. Ця загроза стоїть і зараз, але цей досвід за плечима у нас всіх".
О.Сугоняко додав: "Можу сказати, що на кінець минулого року ніякі додаткові інфляційні можливості не були створені НБУ. Навпаки Національний банк абсорбував значну кількість коштів з ринку, в тому числі через свої сертифікати".
Проте, за його словами, у той же час "є проблема, що сама держава виступила в якості конкурента економіки і ті депозити, які банківська система залучила, а їх приріст протягом 2010 року був понад 40 млрд грн, пішли на купівлю облігацій внутрішньої державної позики. Тим самим вони пішли на погашення дефіциту бюджету, у тому числі на проплати по соціальній сфері. Природно, що ці кошти випливають в інфляційних процесах".
Насамкінець президент асоціації сказав: "Якщо ми побачимо, що справді робляться кроки на збільшення монетарної маси і бази, ми будемо про це говорити. По минулому році нема об’єктивних причин говорити про це".