У двох учасників масових протестів у Франції виявили прапори «ДНР»
З прапорами «ДНР» сфотографувалися двоє протестувальників, які вже є у базі сайту «Миротворець»
У соціальних мережах в суботу, 8 грудня, опублікували фото французьких протестувальників з тканиною, яку донецькі бойовики називають прапором «ДНР». На фото видно, як двоє людей в жилетах тримають у руках «прапор» проросійських терористів.
Фото опублікував проект WarGonzo, пізніше його поширив координатор проекту «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.
Як написав Тимчук, чоловіки на фотографії – Фабріс Сорлін і Ксав'є Моро. Обидва є в базі даних сайту «Миротворець». Сорлін – лідер ультраправої організації "Судний день", член французької партії «Національний фронт» та колишній керівник організації «Асоціація Франція – Європа – Росія».
Ксав'є Моро відзначився участю у фейкових виборах на території ОРДЛО в ролі міжнародного спостерігача. Живе і працює в Москві.
Нагадаємо, в суботу у Франції відновилися протести так званого руху «жовтих жилетів». Також у суботу цей рух провів протести у столиці Бельгії – Брюсселі.
Ситуація з протестом «жовтих жилетів» у Парижі і в країні в суботу загострилася у другій половині дня, французькі ЗМІ повідомили про сотні затриманих учасників акцій, зокрема 598 – у столиці, 475 з них взято під варту.
Маніфестація в районі Єлисейських полів починалася відносно спокійно, особливо якщо порівнювати із заворушеннями минулої суботи, але в підсумку вилилася в спорудження барикад і підпали. Неабияка напруженість відзначена на паризьких великих бульварах, де до полудня було зведено барикади і сталися зіткнення, пише «Інтерфакс-Україна».
Поліція активно застосовує сльозогінний газ. При цьому сили порядку конфіскують у маніфестантів захисні окуляри і каски. У столиці розгорнута бронетехніка жандармерії. У Парижі закрито чимало магазинів, культурні заклади та туристичні об'єкти.
Прем'єр-міністр Франції Едуар Філіп виступив із заявою про те, що потужні сили мобілізовані для охорони порядку. За повідомленнями із місць, поліція цього разу діє оперативніше, перехоплюючи багатьох хуліганів і мародерів, що долучилися до акції, до того, як вони встигають почати погром.
Численні експерти, яких для коментарів залучили французькі телеканали, кажуть про соціальний характер конфлікту між владою і населенням. Розпочата як протест проти підвищення цін на пальне, передусім на дизельне паливо, криза перейшла на вимоги справедливого розподілу податків і підвищення мінімальних зарплат і пенсій.
Експерти вказали, що в умовах безробіття, чимало французів у провінції змушені щодня їздити на роботу за десятки кілометрів від дому, тоді як громадський транспорт там, на відміну від великих міст, не розвинений. Навіть незначне подорожчання пального завдає відчутного удару по бюджету найбідніших.
Нагадаємо, французька влада через масові протести, які супроводжувалися насильством, відклала підвищення цін на пальне.