У Криму після загибелі дівчинки перевірять усі дитячі санаторії
У Криму перевірять усі дитячі установи, в тому числі і ті 15 санаторіїв, відпочивати в яких не рекомендувало Міністерство курортів і туризму АРК напередодні курортного сезону.
Про це заявив перший заступник голови Ради міністрів АРК Павло Бурлаков на брифінгу за результатами засідання міжвідомчої робочої групи з розслідування надзвичайної ситуації у дитячому санаторії «Юність» в смт Сімеїз, в якому загинула 10-річна дівчинка.
«Перевіряти будемо найсуворішим чином все – які заходи були прийняті після висновків міністерства, продавалися чи в ці установи путівки, які умови там створені,» - пообіцяв він.
«У нас у всіх є діти, і я глибоко вражений подією і висловлюю глибокі співчуття родині загиблої дівчинки», – заявив Бурлаков. Він повідомив, що голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов створив робочу групу, а сам він терміново повертається з відрядження і тримає ситуацію під контролем. Діти з аварійного корпусу відселені.
Павло Бурлаков також розповів, що стан другої постраждалої дівчинки стабільний, загрози її життю і здоров'ю надалі немає, вона повністю забезпечена медикаментами та харчуванням.
Дівчинкою займаються психологи, вона обстежена на сучасному обладнанні, і зараз з нею проводяться медичні заходи. «Міністр охорони здоров'я Криму Олександр Каневський чергує в лікарні сам відучора, в тому числі і вночі» , – додав перший віце-прем'єр.
При цьому він нагадав, що уряд Криму неодноразово акцентував увагу на необхідності передачі відомчих санаторіїв в управління кримського уряду. «Кабінет міністрів України за нашими зверненням в 2010 і 2011 році підготував постанову, однак центральне відомство на передачу своєї згоди не дало», – уточнив Павло Бурлаков і підкреслив, що нещасний випадок ще раз переконує: якщо у когось не вистачає ресурсів на утримання санаторіїв і пансіонатів, то вони повинні передаватися тим місцевим органам влади, які здатні ними ефективно управляти.
За словами міністра охорони здоров'я АРК Олександра Каневського, 30 травня ввечері до лікарні були доставлені дві дівчинки, 10 і 11 років.
Молодша – у вкрай важкому стані. У реанімаційному відділенні дівчинка була підключена до системи штучної вентиляції легенів, оскільки в неї декілька разів відбувалася зупинка серця і дихання. Крім того, вона перебувала на медикаментозній підтримці серцевої діяльності і артеріального тиску.
Олександр Каневський повідомив, що у потерпілої була діагностована важка поєднана травма, яка включала відкриту черепно-мозкову травму з переломом скроневої кістки, склепіння та основи черепа. Крім цього, у неї була пошкоджена грудна клітка з забиттям серця, і внаслідок крововиливу – одна легеня.
«Всі заходи протягом чотирьох годин проводила дуже кваліфікована бригада лікарів Лівадійської лікарні за наявності дуже хорошого сучасного обладнання» , – запевнив міністр і уточнив, що сам він приїхав близько 23.00 з бригадою республіканських спеціалістів – реаніматологом та дитячим нейрохірургом, яка відразу активно підключилася до порятунку дівчинки. Проте в 23.35 сталася зупинка серця.
Лікарі проводили і введення адреналіну і неодноразову дефібриляцію, але завести серце не вдалося. І в 00-15 була констатована біологічна смерть дівчинки. «Всі травми, які вона отримала, були несумісні з життям, тому і стався трагічний результат» , – пояснив Каневський.
Він також додав, що при опитуванні другої постраждалої дівчинки з'ясувалося, що у неї була тимчасова втрата свідомості та забій поперекової області, а також виявлені деякі інші незначні рани і подряпини.
«За її словами, вона вийшла на балкон, почула хлопок і більше нічого не пам'ятає, а потім персонал санаторію давав їй якісь крапельки» , – розповів Каневський. При цьому моральний стан дівчинки був важкий. Вона була доставлена в дитяче хірургічне відділення, де їй обробили рани і дали заспокійливе.
Після ранкового обходу постраждалої призначені нові обстеження – МРТ попереку і головного мозку, в результаті яких патологій і травм не виявлено. Зараз з нею працює бригада психологів, оскільки вона ще не знає про смерть своєї подружки.
Начальник Головного управління МВС України в АРК Михайло Слєпаньов повідомив, що за фактом загибелі дитини порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України, за якою передбачено покарання за недбалість при обтяжуючих обставинах.
«Інформація в Алупкінський міськвідділ внутрішніх справ надійшла в 19-55 хвилин, на місце події одразу виїхала оперативно-слідча група у повному складі» , – повідомив керівник главку і додав, що вранці він підписав свій наказ про створення слідчо-оперативної групи, до якої увійшли найбільш професійно підготовлені співробітники відомства.
За його словами, огляд місця трагедії проводився і ввечері, і вранці, допитані і продовжують опитуватися діти, волонтери, які їх привезли, вихователі та посадові особи санаторію «Юність», де сталася трагедія.
«А нині до справи підключений фахівець «КримНДІпроект» і призначена судово-медична експертиза» , – додав Слєпаньов і розповів, що спільно з прокуратурою відбувається вилучення необхідних документів, оскільки виникла необхідність у призначенні судово-будівельної експертизи в Харкові.
Зі свого боку перший заступник прокурора АРК Олексій Домніков заявив, що прокурор автономії доручив перевірити всі проблемні об'єкти, для чого створена група за участю контролюючих органів.
З приводу трагедії, що відбулася він уточнив, що стаття, за якою порушено кримінальну справу, передбачає покарання від 2 до 5 років позбавлення волі.
«Ми працюємо з документами, але єдине, що можна сказати попередньо: цими балконами не можна було користуватися, проте деякі з них не були заблоковані і вільно доступні» , – зазначив Олексій Домніков.
Нагадаємо, увечері 30 травня в дитячому протитуберкульозному санаторії «Юність», що входить до системи МОЗ України, сталося руйнування конструкції балкона третього поверху, на якому було четверо дітей. Серйозно травмовані дві дівчинки зі Львова, і одна з них – 10-річна – вночі від травм померла в реанімації Лівадійської лікарні.
Спальний корпус санаторію, в якому сталася трагедія, був збудований 1906 року. Через аварійний стан санаторій був у чорному списку Міністерства курортів Криму.
У МОЗ запевняють: дітей відселили з аварійного корпусу санаторію.
Тим часом, у дитячому протитуберкульозному санаторії «Юність» перебувають 20 дітей з львівських шкіл, повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Мама загиблої дівчинки звинувачує адміністрацію санаторію