У Луцьку поліція врятувала від самогубства дівчинку, яка перебувала в суїцидальній онлайн-групі
Волинські поліцейські запобігли самогубству неповнолітньої лучанки, яка була учасником суїцидальної групи в соціальній мережі. Про це повідомляють «Волинські новини».
Як розповіли журналістам в обласному управлінні поліції, підлітка зупинили за крок до самогубства перед виконанням заключного завдання так званого квесту.
«Спільними зусиллями кіберполіції, співробітників ГУНП в області та патрульної поліції неповнолітню зупинили на 50 кроці інтернет-пастки, тобто наступною дією мало стати самогубство. Попередити суїцид вдалося завдяки своєчасному повідомленню в поліцію від небайдужих громадян та працівників навчального закладу. Наразі з дитиною працюють кваліфіковані психологи», – повідомив начальник управління превентивної діяльності Володимир Солоненко.
За даними правоохоронців, це не перший випадок в області, коли молодь та підлітки стають учасниками небезпечних спільнот у соцмережі та виконують завдання від кураторів. Нещодавно завдяки спільним оперативним діям працівників поліції та СБУ вдалося врятувати двох 19-річних дівчат з міста Дубно. Дівчата вже встигли виконати перше «завдання» – власноруч нанесли собі порізи ножем та запросили до групи 50 друзів.
Як наголосили в поліції, наразі проводяться слідчі дії щодо встановлення інших осіб – жителів Рівненської області, що беруть участь у подібних схемах.
Нагадаємо, українська кіберполіція виявила в соцмережах групи, у яких дітей і підлітків схиляють до самогубств. В одній з таких груп перебувало 209 учасників з України.
Фанати таких спільнот називають себе «китами». Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». У їх прихильників на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.
Для того, аби вступити в такі групи, потрібно подати заявку для вступу та написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.
Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час який надається на його виконання). Виконання кожного завдання потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.
Всього дається 50 завдань («квестів»). Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань, причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.