У Львова - нові пропозиції з будівництва сміттєпереробного заводу
Львів має пропозиції від групи канадійських компаній на чолі з «ФеркіТек» щодо будівництва сміттєпереробного заводу та від компанії «Ля Фарж», яка б хотіла відбирати частину відсортованого сміття на паливо для свого виробництва. Щодо доцільності таких проектів місто має намір консультуватися з фахівцями Міжнародної фінансової корпорації. Про це 13 квітня під час прес-конференції повідомив начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій Львівської міської ради Сергій Кіраль.
«Як незалежний радник МФК допоможе оцінити щодо економічної, технологічної доцільності пропозиції, які вже надійшли – від канадійців, Ля Фаржу, від інших», - зазначив він. За його словами, МФК передаватиме Львову досвід щодо реалізації проектів у формі державно-приватного партнерства.
С.Кіраль повідомив: «Канадійці пропонують місту інвестицію у понад 30 млн доларів в будівництво заводу з переробки сміття. Глибина переробки сміття – понад 88%. Продукти виробництва – компост з органічної складової сміття, та синтетичний дизель, яким можна заправляти трактори, і навіть автомобілі після додаткової очистки. Інертний матеріал – будівельний чи інший - також може перероблятися у дрібну фракцію, яку можна використовувати у будівництві доріг чи для рекультивації Грибовицького полігон».
Пропозиція «Ля Фарж», що володіє заводом «Миколаївцемент» на Львівщині зводиться, за його словами, до відбору частини відсортованого сміття, яким можна замінювати традиційні паливні ресурси.
«Пропонується створення спільного підприємства з метою переробки, сортування сміття. Частина сміття, що буде відсортовуватися, може використовуватися як альтернативне паливо, – прокоментував Краль. – Ми побачили, що дійсно в інших країнах компанія «Ля Фарж» так працює. Були в Австрії і Румунії, де показали, як вони заміщують значну кількість свого традиційного палива – природній газ чи вугілля, сміттям. У цьому немає жодної шкоди для навколишнього середовища, є відповідні фільтри. Часто ці заводи розміщені навіть у центрі невеличких містечок, наприклад у Рацне в Австрії, де спалюється до 80% сміття. Завод розміщений зовсім неподалік від місцевого муніципалітету. У них проти цього ніхто не протестує. І я сподіваюся у нас тут теж не буде ніяких соціальних вибухів , акцій, проблем в місті».