У Львові експонується живописна Гуцульщина Ігоря Гапона
10 червня у Національному музеї ім. А. Шептицького у Львові відкрилася виставка живопису відомого львівського митця Ігоря Гапона. Зокрема, експонуються гуцульські образи Гапона середини 90-х ХХ століття та роботи з цієї тематики останніх років.
Як повідомив живописець ZAXID.NET , добирати роботи для виставки йому допомогли директор музею Ігор Кожан та заступник директора Оксана Біла. «Як і кожному художнику, мені хотілося виставити найновіші роботи. Здається, що останнє має бути найкраще, останнє найдорожче, бо враження більш свіжі. Я дуже вдячний керівництву музею, бо вони звернули увагу на серію моїх робіт ще 1996-1998 років. Тоді я дійсно малював інакше. Напевне, тому, що більше часу їздив на Гуцульщину сам, – розповів художник - Потім, коли з’явилися пленери, ми почали більше їздити колективно: по 20-30 художників. Звичайно, коли їздимо усі разом, потроху один від одного вчимося, беремо щось краще. Я висвітлив кольорову гаму. Проте роботи десятирічної давності не були похмурі самі по собі, вони виконувалися у стареньких гуцульських хатах, де таке освітлення».
Художник стверджує, що картини повинні бути серед людей, і мають приносити радість. «Мені завжди приємно малювати стареньких дідусів і бабусь. І сумно, бо тих стареньких людей, що я малював у середині 90-х ХХ століття, сьогодні, на жаль, немає. Та бабця і той дідусь лишилися лише на картині. Вони відійшли. Проходять роки, я їду в Криворівню знову, і просто дарую родинам ці портрети. Люди цим дуже дорожать, їм це надзвичайно приємно», - сказав він.
Також для огляду виставлені картини, виконанні під час зимового та весняного пленерів на замках Львівщині, у Кам’янець-Подільському замку та Хотині. Організовує їх меценат із Золочева. Ігор Гапон захоплений цією роботою: «Я дуже вдячний пану Ростиславу, що так підтримує нас, художників. Напевне, і восени буде новий пленер. Будуть нові маршрути. Можливо, більше поїдемо на Тернопільщину. Я буду малювати замки знову».