У Львові місячна черга на встановлення газового обладнання на автомобілі
До теми
Львів'яни переобладнують свої автівки на пропан-бутанове обладнання в надії хоч якось зекономити. Попри нестримний ріст цін на бензин та дизель - газ особливо не подорожчав.
На автостанціях, які монтують установки - «гаряча» пора. На деяких львівських СТО за день «газують» дві-три машини. Встановити обладнання швидше квітня, якщо записатися вже сьогодні, не вдасться.
«Ажіотаж дуже великий. Приблизно на місяць все розписано», - констатує адміністратор автосервісу Роман Гасюк.
90% газових установок - італійські. Обладнання, кажуть майстри, зараз навіть подешевшало у валюті на 200-300 умовних одиниць. Втім, через стрімке піке гривні, ціни на послугу досить високі.
«У середньому ціна від п'яти до 25 тисяч гривень. Все залежить від автомобіля і об’єму», - додає адміністратор автосервісу.
Черги і на заправках, де продають пропан-бутан. «Ось бачите, газ вже по 12,50. А як буде по 15, то вже не буде для чого сюди їхати», - скаржаться водії.
Фахівці кажуть, ціни на газ неодмінно підтягнуться до вартості бензину. Тож ілюзій щодо дешевого пропан-бутану не варто плекати. Бо це також здебільшого імпортний продукт.
Львів’яни пан Сергій, вже 2 роки їздить на газі. Визнає, що економія таки сумнівна, тим паче з нашою якістю газу.
«Через кожні 10-15 тисяч треба міняти фільтри, через 30 - регулювання клапанів. Це все одно, що вживити в людський організм штучний орган. От я приїхав знову - є збій комп'ютера», - пояснив водій.
Аби «відбити» ціну газового обладнання, пояснюють експерти, доведеться проїхати від 10 до 30 тисяч кілометрів. Тож тим водіям, у кого річний пробіг невеликий - радять і надалі заправляти бензин або просто змінити авто на дизельне.