Сьогодні на вул. Чайковського у Львові три паркомісця застелили живим газоном, поставили горшкові туї, дерева бонсай, японський клен та інші рослини. Також встановили столик та кілька місць для сидіння.
У такий спосіб Львів вперше приєднався до міжнародного руху Дня ПАРК(ування), щоб привернути увагу до того, що відкриті міські простори зникають.
«Таким чином ми показуємо, що вулиця може бути іншою, що вона може бути зеленішою, приємнішою для людей і що це можна зробити досить просто: буквально забравши декілька паркомісць і створити на ній сприятливу, гарну зелену зону», – розповідає організатор Дня Парк(ування) Орест Олеськів.
Водій, який не зміг на стоянці припаркувати машину, вважає, що парклет – громадський простір – можна було зробити й у сквері.
«Львів страждає від перенасичення транспорту, і треба думати, як розширяти паркомісця. Зелена зона гарно. Тут можна було все зробити тільки там на сходах і нікому не заважати. І я би не створював незручність іншим учасникам дорожнього руху», – нарікає водій Ігор Надольський.
Натомість пішоходи вважають ініціативу корисною. Адже машин у центрі міста стало надто багато і повітря тепер більш загазоване.
«Це прекрасно, що роблять такі речі і краще би зробили декількаповерхові паркінги, щоб машини тут взагалі не стояли. Тут мають люди ходити, відпочивати, гуляти і насолоджуватись життям, а не поміж машинами кружляти», – каже пішохід Богдан Хомутник.
День ПАРК(ування) започаткували десять років тому у Сан-Франциско. Подія перетворилася на міжнародний рух найпрогресивніших міст світу. Щороку у вересні люди об’єднуються для тимчасового перетворення паркомісць у ПАРКувальні простори: тимчасові громадські місця.