У Львові пропагували недержавні Пенсійні фонди
Сьогодні, 17 травня, у Львові відбувся круглий стіл "Економічні, податкові та соціальні вигоди українських підприємств від впровадження пенсійних програм", організований Проектом розвитку ринків капіталу (USAID). Мета заходу - привернути увагу роботодавців регіону до третього рівня пенсійної системи України - недержавних пенсійних фондів (НПФ).
Як зазначив голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Валерій Альошин, на сьогодні в Україні повністю створена законодавча база та достатньо жорстка система державного регулювання роботи НПФ. "Створення та робота НПФ можливе лише у такий спосіб, щоб це були надійні заощадження для вкладників. Системою унеможливлено одномоментне зникнення коштів громадян, як це було із трастовими фондами", говорив він.
За словами В. Альошина, для цього зокрема розмежовано активи учасників НПФ і управляючих компаній, що займаються інвестуванням цих заощаджень з метою їх примноження. Процедура отримання ліцензії управляючими компаніями передбачає проходження попередньої перевірки у Держфінпослуг.
Що ж до курсових, політичних ризиків, то вони теж максимально застережені. "Робити лише якийсь один вид інвестицій не можна. Є чітко окреслені напрямки, у що можна вкладати, і в яких обсягах. І цей принцип диверсифікації дуже добре спрацьовує", зазначив Володимир Ульянов, заступник голови Української асоціації адміністраторів НПФ. За його словами, за два роки функціонування ринку НПФ в Україні середня дохідність по ринку перевищила дохідність за депозитними вкладами.
Заступник голови Федерації роботодавців України Василь Надрага акцентував увагу представників львівських підприємств на перевагах, які дає участь у НПФ. "Вирішується питання соціального пакету для працівників, а одночасно й кадрові питання. У працівників з’являється мотивація стабільно й якісно працювати саме на цьому підприємстві, – зазначив В.Надрага – Також підприємство через НПФ отримує довготривалі й недорогі інвестиції. Окрім цього, держава передбачає податкові стимули для роботи НПФ на всіх етапах: створення, внесення внесків, та виплата пенсій".
Незважаючи на це, система недержавного пенсійного забезпечення перебуває на початковій стадії розвитку. Причиною цього учасники круглого столу вважають недостатню обізнаність роботодавців і працівників. "У 2006 році Проект розвитку ринків капіталу проводив широке соціологічне опитування серед наших громадян, і виявилося, що лише 5% респондентів щось чули про НПФ, я підкреслюю – чули, а не знають, що це таке, а 95% навіть не чули", – повідомив, директор департаменту нагляду за НПФ Держфінпослуг Андрій Рибальченко. За його словами, "для вирішення цієї проблеми потрібно посилювати інформування про переваги НПФ, адже ця система вирішує ту соціальну проблему, яку держава самотужки вирішити уповні не може вирішити, а саме – достойне життя пенсіонерів".