У Львові відбудеться польсько-український проект «Сила мистецтва»
У червні у Львові відбудеться польсько-український проекту «Сила мистецтва» («Siła sztuki»), що презентуватиме найповніший зріз сучасного польського мистецтва.
Про це 18 квітня на прес-конференції повідомив в.о. директор Львівського палацу мистецтв Юрій Гнатковський.
«Це буде найбільший мистецький проект не тільки у Львівському палаці мистецтв, а й загалом у Львові. Він складатиметься із двох частин: виставки творів із колекції сучасного мистецтва Люблінського товариства Zachęty Sztuk Pięknych на усіх поверхах Львівського палацу мистецтв (8 тис. кв м) та симпозіуму, присвяченого колекціонуванню сучасного мистецтва і охороні культурної спадщини в Польщі і на Україні», - зазначив Юрій Гнатковський.
Виставка проходитиме у Львові з 11 червня до 18 липня, а симпозіум – 12-13 червня, причому на симпозіум запрошено близько 20 лекторів з Польщі та України.
За словами представника товариства «Захентя» (Zachęty Sztuk Pięknych), одного з організаторів проекту з польської сторони Збігнева Собчука, Люблінська колекція сучасного мистецтва охоплює широкий спектр різного мистецтва із усіх 16 регіонів Польщі. Кожна з колекцій має дещо спільне, а також чимало відмінного. У колекції – роботи 56 творців та понад 150 творів різних видів мистецтва: картини, фотографії, об’єкти, інсталяції, художні фільми, кінематографічні записи, перформанси, мультимедійні роботи, а також концептуальні дії.
«Цю колекцію повністю не вдавалося показати у Любліні. Зате це стало можливим у Львові. Думаю, знайдеться чимало людей, які захочуть подивитися цей проект цілісно. Дуже важливо і цікаво те, що в проекті зібрано ретроспектива різних видів мистецтва за останні 50 років», - зазначив Збігнев Собчук.
Як запевнив ще один організатор проекту з Польщі, представник Центру культури м. Люблін Рафаїл Козінський, на симпозіумі буде йти мова про актуальні проблеми сучасного мистецтва в Польщі та Україні, говоритимуть і про те, в чому сила мистецтва, що мистецтво не живе заради мистецтва.
Проект реалізовується у співпраці партнерів з України і Польщі: Люблінського Zachęty Sztuk Pięknych, Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові, Польського Інституту у Києві, Генерального Консульства РП у Львові, Львівського Палацу Мистецтв, Warsztatów Kultury Майстер-класів Культури - Філія Центру Культури в Любліні, Галереї «Дзиґа» у Львові, ГО «Вірменска – 35», Фундації Транс Культура.