У Львові єпископи УГКЦ з цілого світу обговорять тему міграції
Українські мігранти мають можливість надіслати свої пропозиції тем та рекомендацій до обговорення на Патріаршому Синоді, який збере єпископів УГКЦ з усього світу та буде присвячений темі міграції. Патріарший Синод проходитиме 2-9 вересня 2010 року у Львові. Про це 26 березня під час прес-конференції у Львові повідомив Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар.
"Ми хочемо попросити наші організації, мирян висловлювати такі пропозиції на сайті "Навігатор". Ми хочемо усвідомити роль міграції у церкві та житті. Мати матеріали щодо законодавчої бази, яка стосується міграції в інших країнах та тут. Вибудувати модель, бачення законодавчого забезпечення прав нашим громадянам, які повертаються додому.
Історія міграції налічує понад 120 літ. Патріарший Синод у 2011 році проходитиме в Бразилії, бо 120 років тому, до цієї країни прибули перші українці, у 2012 році Патріарший Синод буде в Канаді, бо 100 років відзначатимемо, як наші люди приїхали в ті землі", – наголосив Блаженніший Любомир Гузар.
Глава УГКЦ також зазначив, що Церква працює над вихованням священиків, які працюватимуть з мігрантами: "Вони повинні розмовляти із цими людьми одною мовою, розуміти їх, чітко розуміти, якої допомоги вони потребують".
Блаженніший також наголосив, що мігранти вдалині від батьківщини повинні залишатися собою і надавати кращого тій культурі, в якій перебувають.
За приблизними даними, в Італії налічується 120 місць, де ведуть Богослужіння УГКЦ, близько 10 в Португалії, 35 – Іспанії, 1 – Греції. Більше чверті вірних УГКЦ зараз перебуває за межами України. УГКЦ відкрила мережу порадень для емігрантів – Львові, Києві, Донецьку (Найближчим часом такі порадні буде створено в Івано-Франківську, Тернополі).
Комісія УГКЦ у справах міграції у січні 2010 року зібрала підписи на підтримку законопроекту, який дозволяє мігрантам в’їзд в Україну на власному авто, зареєстрованому в іноземній країні. За цей законопроект проголосувало 343 народних депутатів. Зараз комісія розпочала нову акцію "Вимагаємо змін", ціллю якої є підготовка пропозицій до парламентських слухань на тему трудової міграції у 2010 році.