У МОЗ заявили, що Covid-19 не передається через воду в басейнах, джакузі і спа-центрах

У Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України заявили, що немає доказів поширення коронавірусу Covid-19 через воду в басейнах, джакузі, спа-центрах. Про це повідомили на сторінці відомства.

У повідомленні сказано, що дезінфікуючі засоби для очищення знищують коронавірус.

У ЦГЗ зазначили, що експерти американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомляють про відсутність доказів поширення збудника Covid-19 через воду в басейнах, джакузі, спа-центрах тощо.

На сайті однієї з найбільших видавничих компаній світу Elsevier опубліковано статтю італійських дослідників, які пишуть, що докази наявності SARS-CoV-2 у воді дуже мізерні та немає доказів того, що SARS-CoV-2 присутній в поверхневих, підземних водах або передається через забруднену питну воду.

фото ЦГЗ

Експерти ВООЗ та CDC констатують, що про фекально-оральний механізм передачі інфекції також не повідомлялося, йдеться в повідомленні.

«Отже, можливість поширення Covid-19 під час відпочинку на пляжах пов'язана із скупченням людей. Збудник нової коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини незалежно від того, знаходяться вони у воді чи перебувають на суші. Заразитися Covid-19 можна від людини, інфікованої вірусом. Хвороба передається здебільшого через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови. Тобто, якщо ви плаваєте, а людина поруч з вами кашляє, ви можете вдихнути ці краплі і, відповідно, інфікуватися», – йдеться у повідомленні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук