У Росії заявили, що Порошенко жадає перемир’я, але військові йому не підкоряються

СуспільствоОльга Карабан, 30 червня 201445705

Президент України Петро Порошенко вкрай зацікавлений у продовженні перемир'я, проте українські вояки йому не підкоряються.

Таку думку висловили російські політологи, які взяли участь у мультимедійному круглому столі «Перемир'я на Україні. Підсумки останніх днів», який відбувся у понеділок, 30 червня, у Москві, інформують РИА Новости.

«Петро Порошенко вкрай зацікавлений у тому, щоб продовжити перемир'я. Тим більше, що ніяких наслідків його подібного роду заяви для реально воюючих сторін не мають. В результаті його пропозицій ми з'ясували тільки одне, що велика частина збройних формувань на території України, що воюють на боці Києва, йому не підкоряються», – заявив директор російського Центру політичної інформації Олексій Мухін.

За його словами, в Україні існує багато сил, які не зацікавлені у мирному врегулюванні конфлікту, у тому числі серед олігархів.

У свою чергу, російський політолог, публіцист Борис Межуєв з думкою Мухіна погодився, однак, висловив переконання, що перемир'я буде продовжено в будь-якому випадку.

«В даний час перемир'я буде продовжено тим чи іншим способом, в цьому зацікавлена ​​українська сторона, тим більше, що військові дії все одно тривають. Переговори – це свого роду ширма для міжнародних спостерігачів», – переконаний він.

Також експерт зазначив, що для того, аби переговори набули конструктивного характеру, необхідно ставити питання не про роззброєння, а про керованість.

«Необхідно, щоб всі військові сили – і на тій, і на іншій стороні – підпорядковувалися єдиному центру прийняття рішень», – наголосив Мухін.

Зі свого боку директор української філії Інституту країн СНД, який супроводжував місію ОБСЄ на переговорах в Донецьку 23 червня Денис Денисов запевнив, що повноцінні переговори між сторонами не можуть відбутися через те, що українська позиція зараз не змінюється. При цьому він зазначив, що більшість керівників самопроголошених "Донецької і Луганської народних республік готові до переговорів за умови поступок від Києва. На думку експерта, негативним фактором в переговорах є також і те, що Порошенко не повною мірою контролює дії навіть своїх силовиків.

Водночас, експерт Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимир Брутер вважає, що перемир'я в нинішньому форматі не може бути продовжено.

«У перемир’я має бути інший статус. Порошенко зіткнеться з масою внутрішніх проблем. Він може застосувати або якийсь інший формат, або передати цей формат міжнародним організаціям», – заявив Брутер.

«Якщо інтенсивність зіткнень буде такою, як сьогодні, або навіть сильнішою, то швидше за все, припинити зіткнення найближчим часом буде дуже складно», – додав експерт.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко на підставі рішення Ради національної безпеки й оборони, 27 червня продовжив режим незастосування сили до 22:00 понеділка, 30 червня.

У неділю, 29 червня президент Росії Володимир Путін зажадав від Порошенка знову подовжити режим припинення вогню.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 5

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук