У Сибіру горить 3 млн га лісів, які не гасять через нестачу грошей

СвітАндрій Стець, 28 липня17020

У Сибіру горить три мільйони гектарів лісів, але їх майже не гасять. Площа горіння приблизно дорівнює площі Бельгії та продовжує зростати, повідомляє російська служба ВВС.

Значна частина Сибіру й уральські міста опинилися під впливом щільного задимлення, жителі скаржаться на задушливий смог.

«Лісові пожежі зараз зафіксовані у 10 регіонах: в Іркутській і Тюменській областях, в Красноярському, Хабаровському, Пермському і Забайкальському краї, в Якутії, Бурятії і в Ямало-Ненецькому АО», - йдеться у повідомленні.

Основна частина пожеж припадає на важкодоступні райони, де вартість гасіння перевищує розмір можливого збитку.

«Найближча точка базування літака-танкера за 500 км від пожежі у тайзі. Він летить туди-назад, скидає невеликий об'єм води. Ми розоримося використовувати авіацію для таких цілей», - цитує видання радника глави Рослісхозу Олександра Агафонова.

За даними Авіалісоохорони, на гасінні лісових пожеж задіяно 2715 чоловік і 343 одиниці техніки. Також у гасінні беруть участь 28 повітряних суден, але цього недостатньо.

Керівник протипожежної програми «Грінпіс Росії» Григорій Куксін називає це катастрофою і пояснює, що ситуація вийшла з-під контролю саме через те, що спочатку було прийнято рішення не гасити пожежі, поки вони маленькі.

Через пожежі в чотирьох регіонах - в Іркутській області, Красноярському краї, а також в окремих районах Бурятії і Якутії - введено режим надзвичайної ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук