У ВР внесли законопроект про спрощення вступу до вишів для дітей з ОРДЛО

Ініційований Зеленським законопроект зареєстрований як невідкладний

У Верховній раді зареєстрували законопроект Володимира Зеленського про максимальне спрощення вступу до вищих навчальних закладів мешканців тимчасово окупованих територій.

Законопроект, який передбачає зміни до закону «Про вищу освіту», з’явився на сайті Верховної Ради сьогодні, 24 червня, та вже переданий на опрацювання комітету.

Згідно з запропонованими президентом змінами, випускники з тимчасово окупованих територій навчатимуться в українських вишах безкоштовно, через держзамовлення в межах квот (наразі такі квоти складають 20% від держзамовлення). Наразі така норма діє тільки для випускників з анексованого Криму та Севастополя.

«Законопроектом запроваджено можливість вступу за вступними іспитами в межах установлених квот для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення, до усіх закладів вищої освіти. На сьогодні вступ за квотою передбачено лише для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до уповноважених закладів вищої освіти», – йдеться вже у самій пояснювальній записці до законопроекту.

Окрім того, законопроектом врегульовано питання участі у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у закладі вищої освіти в межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) для:

  • дітей військовослужбовців, учасників бойових дій;
  • дітей співробітників Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, які загинули під час виконання службових обов'язків;
  • дітей медичних працівників, померлих під час виконання обов'язків з протидії розповсюдженню коронавірусу.

Ще раніше, 22 червня Офіс президента повідомив, що діти з окупованих територій зможуть вступати у ВНЗ України без зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та матимуть можливість вступити у всі ВНЗ України, а не в обмежений перелік, як це відбувається зараз.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук