У ЄС зрозуміли, що неправильно гальмувати діалог з Україною, - експерт
Лютий 2013 року став надзвичайно активним у відносинах України та Європейського Союзу.
Таку думку висловив заступник генерального директора Центру міжнародних та порівняльних досліджень Олег Грицаєнко в ефірі "Ера-FM".
"Лютий був дуже насиченим у плані відносин Україна - Європейський Союз. Лише за місяць нашу країну відвідали два єврокомісари, міністр закордонних справ (Леонід Кожара) відвідав Брюссель ще до саміту і сьогодні відвідає Берлін, а завтра Варшаву. Наш президент зустрівся з трьома своїми європейськими колегами і обговорював євроінтеграційну проблематику. Для одного місяця це більш ніж достатньо", - сказав Грицаєнко.
За його словами, це пожвавлення не є випадковим.
"Я думаю, що європейське керівництво зрозуміло, що попередня тактика, коли вони намагалися трохи пригальмувати діалог з Україною, була не дуже правильною. Тому є щирий інтерес і з боку України, і з боку Євросоюзу продемонструвати успіх, пожвавити діалог і намітити кроки, які треба зробити для підписання угоди про асоціацію. На саміті східного партнерства у Вільнюсі в листопаді цього року", - зазначив Грицаєнко.
Експерт вважає підсумки саміту Україна-ЄС дуже вагомими.
"Це і спільна заява, в якій визначені пріоритети роботи, і внутрішні завдання, і пріоритети реформ", - пояснив Грицаєнко.
Нагадаємо, що вчора, 25 лютого, у Брюсселі відбувся саміт Україна - ЄС за участі українського президента Віктора Януковича. Під час саміту Київ та Брєссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ. Також ЄС заявив, що чекає від України вирішення проблеми вибіркового правосуддя.
Експерт Валерій Чалий спрогнозував, що ймовірність підписання Угоди про асоціацію становить всього 20%.
Єврокомісар із питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле назвав сьогодні минулий саміт Україна – ЄС «у цілому успішним».