У законі про карантинні пільги змінили формулювання щодо звільнення від сплати оренди

Відповідно до тексту закону, звільнення підприємців від орендної плати не є обов'язковим, а лише можливим

 У законі про карантинні пільги змінили формулювання щодо звільнення від сплати оренди

У редакції закону № 540-IX про так звані карантинні пільги для бізнесу в частині щодо скасування плати оренди для підприємств, які не працюють через карантин, було змінено формулювання зі «звільняється» на «може бути звільнений від плати». Про це повідомила «Економічна правда» з посиланням на старшого юриста юридичної компанії Sayenko Kharenko Тимура Енхбаяра.

Зазначається, що опублікована 2 квітня на сайті Верховної Ради редакція Закону № 540-IX від 30.03.2020 несподівано для всіх змінила формулювання зі «звільняється» на «може бути звільнений». Таким чином звільнення від орендної плати є не обов’язковим, а лише можливим.

«Закон фактично віддає на розсуд сторін врегулювання питання звільнення, та, крім того, залишає невизначеність щодо офісних приміщень. Не виключено, що орендарям, яким не вдасться домовитись з власниками торгових приміщень та офісів про звільнення від орендної плати, доведеться захищати свої права в суді», – повідомив правник.

Раніше у законопроекті №3275, спрямованому на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій через поширення коронавірусу, йшлося про те, що підприємці, які не можуть через карантин користуватися нерухомим майном, звільняються від сплати оренди, проте на них можуть покладати витрати за комунальні послуги, податку на майно та інші.

«Орендарі, які не можуть користуватися нерухомістю або іншим майном через карантин, звільняються від сплати орендної плати», – повідомляє один з ініціаторів законопроекту та голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

30 березня парламент ухвалив в цілому законопроект № 3275 про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019). Згодом його підписав президент.

До слова, у Львові представників малого та середнього бізнесу на період карантину звільнили від сплати низки податків. А саме – орендарям комунального майна дозволили не сплачувати орендної плати за користування цим майном та за користування окремими конструктивними елементами благоустрою. Також бізнес звільнили від оплати за розміщення зовнішньої реклами, а заклади готельного типу – від сплати туристичного збору.

Окрім того, у Львові на час карантину діятиме відтермінування оплати пайової участі для забудовників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук