У Запоріжжі встановили пам’ятник фейковій новині російських ЗМІ
У Запоріжжі на майдані Героїв революції відкрили пам'ятник, присвячений новині російських ЗМІ про Україну, яка не відповідає дійсності.
Автором скульптури, що зображає істоту з обличчям, схожим на обличчя президента Росії Володимира Путіна, з притиснутим до грудей снігуром став запорізький активіст Максим Дрозденко, повідомляє Радіо Свобода.
У грудні минулого року проросійські веб-сайти та російський інформаційно-аналітичний центр «Кассад» поширили інформацію, що нібито в одній із запорізьких шкіл дітей молодших класів вчать винищувати снігурів, які мають кольори російського прапора.
На виготовлення пам'ятника, за словами автора, пішло близько місяця.
«Це пам'ятник інтернет-мему про замучених жидобандерівцями російськомовних снігурів. Це єдиний інтернет-мем, що народився у Запоріжжі. Народився він з виступу на російському телебаченні, коли заявили, що у 106-й запорізькій школі вчителька сказала підкормлювати синиць, бо вони жовто-блакитні, а снігурів вбивати, бо вони кольору російського прапора. Пам'ятник складається з двох частин. По-перше, це власне замучений жидобандерівцями російськомовний снігур, і сумуючий за ним «русский мир». Зроблений він із глини зі Слов'янська, що теж має певне символічне значення», – розповів Дрозденко. Зазначимо, російські ЗМІ раніше поширили інформацію про те, що Нацгвардія у Слов’янську розіп’яла маленького хлопчика.
«Це перший у світі пам'ятник інтернет-мему. Перший у світі пам'ятник Снігурові. Перший у світі пам'ятник руского міра (сподіваюся, скоро надгробний). Це не пам'ятник Путіну, швидше комусь із його двійників. Так що спробуємо в книгу рекордів», - написав на своїй сторінці у Facebook Максим Дрозденко.
Біля Запорізької облради скульптурна композиція стоятиме протягом дня, після чого його перемістять до однієї з баз відпочинку на острові Хортиця. Організатор акції сподівається: якщо вдасться домовитися з місцевою владою, пам'ятник залишать на майдані Героїв революції.
Нагадаємо, одним з останніх фейків російських ЗМІ був розміщений у газеті «Комсомольская правда», яка опублікувала новину, що «Боїнг» над Україною був знищений під час спецоперації ЦРУ.