Україна з 2018 року може перейти на довгострокове планування постачання вакцин, – МОЗ

Термін виробництва вакцин становить мінімум 12 місяців

Україна з 2018 року може перейти на довгострокове планування постачання вакцин. Про це заявила заступниця міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Термін виробництва вакцин - мінімум 12 місяців, а може бути і більше. У всьому світі зараз існує дефіцит вакцин як через обмежену кількість потужностей майданчиків виробництва, так і великі обсяги замовлень. Розвинені країни практикують довгострокове планування закупівлі вакцин. Ми обговорюємо таку можливість для України і сподіваємося, що з 2018 року Україна перейде на довгострокове планування на кілька років вперед», – заявила Стефанишина.

Для такого нововведення можуть знадобитися зміни Бюджетного кодексу.

«Для цього є політична воля. Зараз, коли у нас, на щастя, є вакцини у країні, ми можемо замовляти їх на три роки вперед. Крім того, ми зобов'язані створити запас вакцин у розмірі 25%. Для цього треба змінювати законодавство. Всередині МОЗ така політична воля є, вона є і з боку прем'єр-міністра. Сподіваюся, народні депутати нас підтримають», – сказала вона.

За оцінкою заступника міністра, в цілому процес бюджетних закупівель ліків у цей час дуже забюрократизований, а однією з основних проблем є відсутність реєстру пацієнтів та електронної системи обліку ліків.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні за 2017 рік вдвічі виріс рівень вакцинації проти кору.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук