Українського студента не пустили до США після перемоги в стипендіальній програмі Apple

США відмовили у візі єдиному стипендіату Apple з України

Cтудент з Харкова Олег Дрейман, який виграв участь у стипендіальній програмі Apple, не поїде на конференцію розробників WWDC 2018, оскільки йому відмовили у візі, повідомляє AIN.ua.

Олег Дрейман живе і вчиться в Харкові, на кафедрі програмної інженерії в Харківському національному університеті радіоелектроніки. Цьогоріч за свій проект Paperville Олег отримав стипендію від Apple.

Стипендіатам–талановитим студентам в галузі точних наук компанія надає квиток на свою конференцію для розробників WWDC, житло на час поїздки, а також безкоштовне членство в програмі розробників Apple на рік. Всього Apple видає не більш ніж 350 таких стипендій на рік. Олег став єдиним стипендіатом з України цьогоріч.

«Виграти стипендію WWDC було мрією. Це моє найбільше професійне досягнення наразі і величезна можливість. Але я не зможу її реалізувати, тому що Сполучені Штати не хочуть бачити мене у себе протягом 10 днів. Ну що ж, я з цим змирюся», – написав Олег.

Олег подавався на візу двічі і отримав відмову. За його словами, причиною стало те, що у нього немає офіційного працевлаштування. Кожна спроба коштувала Дрейману близько $160 і понад тиждень очікування. Перша співбесіда в посольстві була 7 травня, друга і поки остання – 16 травня.

«Дуже важко отримати візу тут (в Україні), якщо у тебе немає роботи», – пояснили йому в посольстві США.

Дрейман звернувся за допомогою до Apple після першої ж відмови, проте в компанії його проблему вирішити не змогли. «Звісно, я не звинувачую Apple в тому, що мені відмовили в візі. Але я звинувачую Apple за те, що мене залишили в невіданні. Вони просто мене ігнорували, і це дуже бентежить», – наголосив студент.

«На момент перемоги в конкурсі я думав, що це мій останній рік, але зараз я планую продовжувати навчання і вступати до магістратури. Проте, сам факт перемоги в цьому конкурсі – це неймовірний успіх для мене і безумовно наразі головне досягнення в моєму житті. Я не вважаю себе супергенієм і не можу з упевненістю сказати, що зможу це досягнення повторити», – зізнався Дрейман.

WWDC 2018 відбудеться з 4 по 8 червня у виставковому центрі McEnery в Сан-Хосе, Каліфорнія. На заході будуть вперше показані нові операційні системи Apple: iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 і tvOS 5, а також низку апаратних новинок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук