Уряд запропонував парламенту посилити відповідальність за порушення на виборах

У Верховній раді зареєстрували урядовий законопроект про посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства. Ініціатором законопроекту вказаний прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, проте Текст законопроекту ще не опублікували.

Зазначається, що 13 квітня Рада одержала законопроект та передала його керівництву.

Попри те, що тексту законопроекту наразі немає, варто зазначити, що 11 квітня Кабінет міністрів підтримав запропоновані Міністерством внутрішніх справ зміни до законодавства, в яких пропонується посилити відповідальність за порушення виборчого права. Тоді повідомлялося, що МВС пропонує внести зміни до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, які забезпечать невідворотність покарання за злочини проти виборчих прав і декриміналізують дрібні правопорушення, які не впливають на перебіг виборів.

Зокрема, МВС заПропонувало позбавляти волі до 2 років за такими статтями КК: ч .1 ст 158-1 – незаконне використання, вкидання бюлетенів; ч. 1 ст. 159 – порушення таємниці голосування членом виборчкому, кандидатом чи спостерігачем; ч 1. ст. 160 – отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з реалізацією активного чи пасивного виборчого права тощо.

За надання виборцям неправомірної вигоди, непрямий підкуп виборців, фальсифікацію документації пропонують позбавляти волі до 6 років.

Також законопроект збільшує штрафи за порушення на виборах.

В повідомленні МВС зазначалося, що законопроект був розроблений спільно з громадянською мережею «ОПОРА».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук