Уряд запропонував збільшити штрафи за порушення виборчого законодавства

Розмір грошового покарання хочуть підвищити майже на 100 неоподатковуваних мінімумів

Законопроект щодо збільшення штрафів розробили фахівці МВС спільно із громадськими організаціями

Кабінет міністрів України схвалив зміни до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства. Відповідне рішення уряду є в розпорядженні «РБК-Україна».

Зокрема, штрафи за передвиборчу агітацію особою, участь якої в ній заборонено законом, агітацію поза встановлених законом строків, агітацію із застосуванням засобів, які суперечать Конституції або законам України, збільшуються в межах від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів. Стосовно службових і посадових осіб штрафи будуть збільшені в межах від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів.

Агітація, яка супроводжується наданням виборцям грошей, товарів, послуг, пільг потягне за собою штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів.

Умисне розголошення результатів голосування виборцем шляхом їх демонстрації в приміщенні для голосування – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів. Знищення виборцем свого бюлетеня, винесення його за межі приміщення для голосування – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів.

Зазначається, що цей законопроект пропонкэ внести зміни, зокрема, до Кримінального кодексу. Ключова мета законопроекту – встановлення покарання за порушення прав виборців і запобігання спробам порушити виборчі права. При підготовці законопроекту проводилося дослідження, яке показало, що 68% українців не задоволені рівнем прозорості виборчих процесів.

«Урядовий портал» зазначає, що законопроект розробили фахівці МВС спільно із громадськими організаціями. Невдовзі його скерують на розгляд Верховної Ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук