Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин

Наталія Гудзь видавала рішення про заборону вакцин від туберкульозу, дифтерії та інших захворювань без вагомих підстав

СуспільствоВолодимир Пиріг, 21 листопада 20186710
Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин
фото УНІАН
Тернополянка Наталія Гудзь керувала Держлікслужбою з 30 листопада 2016 року

Кабінет міністрів України на своєму засіданні в середу, 21 листопада, звільнив очільницю Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужби) Наталію Гудзь за протизаконну заборону вакцин.

Як повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України, Наталія Гудзь у 2018 році неодноразово забороняла вакцини проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії та правця. За такі дії 19 вересня уряд відсторонив Гудзь і її заступника від виконання обов’язків.

«Керівництво [Держлікслужби] виносило ці заборони всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон. Не було достатніх підстав і фактів, які б свідчили про необхідність таких заборон. У кожному конкретному випадку необґрунтованих заборон висновки протоколів розслідування регіональних груп доводили, що загроз немає», – заявили у МОЗ.

Там наголосили, що через такі дії Держлікслужби в Україні зупинявся процес імунізації.

«Діти не могли одержати свої щеплення за Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені. А публікація таких розпоряджень Держлікслужби у ЗМІ призвела до дискредитації імунізації, збільшення загрози відмов громадян від вакцинації і в цілому поставила під загрозу національну безпеку в частині захисту мільйонів українців від інфекційних хвороб», – заявили у Міністерстві охорони здоров’я.

Наталія Гудзь очолювала Держлікслужбу з 30 листопада 2016 року. Є кандидаткою хімічних наук. Народилася 27 жовтня 1960 року в Тернополі. Раніше очолювала управління Держлікслужби в Києві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук