Урядовців хочуть зобов’язати звітувати про їхню роботу перед звільненням

Ухвалення цього законопроекту посилить парламентський контроль над діяльністю членів Кабміну

Урядовців хочуть зобов’язати звітувати про їхню роботу перед звільненням
фото Главкому
Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до процедури звільнення міністрів

Верховна Рада планує зобов’язати членів уряду при звільненні з посади звітувати на пленарному засіданні парламенту про виконану роботу. За ухвалення в першому читанні відповідного проекту закону № 3195 проголосували 258 народних депутатів, повідомляє УНІАН.

Законопроектом пропонується закріпити обов’язок члена Кабміну бути присутнім і звітувати про виконану роботу при розгляді питання про його звільнення (підставою звільнення була особиста заява урядовця про відставку) на засіданні комітету ВР і на пленарному засіданні парламенту.

Також пропонується врегулювати порядок подання такого звіту. Також планується доповнити регламент ВР приписами, які врегульовують процедури призначення та звільнення Верховною Радою міністра оборони, міністра закордонних справ, порядок призначення на посади членів Кабінету міністрів за поданням прем’єр-міністра, припинення повноважень уряду, прем’єр-міністра та інших членів уряду.

Парламент вирішує питання про відставку, звільнення з посади чи дострокове припинення повноважень члена уряду впродовж 10 днів з дня надходження особистої заяви члена уряду (якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період), прийняття резолюції недовіри Кабміну, внесення прем'єр-міністром чи президентом відповідного подання чи надходження медичного висновку лікувального закладу. Одночасно з поданням заяви про відставку член уряду подає до Верховної Ради письмовий звіт про свою діяльність на посаді члена уряду за період з дня набуття повноважень та до дня підписання ним заяви про відставку.

Заяву про відставку урядовця і його звіт розглядає комітет, до предмета відання якого належить попередній розгляд питання про звільнення відповідного члена уряду з посади. Під час розгляду питання про звільнення урядовця у зв’язку з поданням ним заяви про відставку він бере участь у пленарному засіданні ВР і йому надається можливість відповісти на запитання депутатів, у тому числі щодо звіту про свою діяльність. Перед прийняттям рішення за результатами розгляду питання про звільнення з посади урядовця у зв’язку з поданням ним заяви про відставку на пленарному засіданні Верховна Рада заслуховує звіт.

Рішення про звільнення уряду, прем'єра та інших членів Кабміну приймається Верховною Радою відкритим поіменним голосуванням у формі постанови більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

Таким чином проект закону має привести у відповідність з Конституцією положення регламенту Ради, якими регулюється порядок призначення і звільнення членів Кабміну. Ухвалення цього законопроекту посилить парламентський контроль над діяльністю членів уряду.

Проект закону також повинен врегулювати порядок подання такого звіту і закріпити право представника комітету, до відання якого належить питання про звільнення члена уряду, на виступ під час розгляду цього питання Радою.

Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада України на своєму засіданні у четвер, 4 червня, відправила на доопрацювання програму діяльності Кабінету міністрів України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук