В ОБСЄ повідомили деталі про напад і обстріл спостерігачів СММ бойовиками «ДНР»

В ОБСЄ повідомили деталі про напад і обстріл спостерігачів СММ бойовиками «ДНР»
фото SMM OSCE
Спостерігачі перебували біля залізничної станції Ясинувата

На Донбасі озброєні бойовики «ДНР» напали на спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Про деталі інциденту спостерігачі повідомили у звіті, що його оприлюднили у вівторок ввечері.

Як зазначається, у вівторок, 20 червня, патруль СММ у складі шести співробітників на двох броньованих автомобілях, перебуваючи на спостережному пункті, розташованому на залізничній станції в підконтрольному «ДНР» м. Ясинувата, побачив двох чоловіків у формі військового типу, один з яких був озброєний автоматом (типу АК) і прямував у західному напрямку, на відстані близько 80 метрів від позиції спостерігачів. Ще один патруль СММ у складі шести співробітників на двох броньованих автомобілях перебував приблизно за 150 метрів на захід від місця розташування першого патруля і на відстані близько 100 метрів від цих двох чоловіків.

«Об 11:06 обидва патрулі почули чергу зі стрілецької зброї та визначили, що вона лунала з місця, де перебували двоє чоловіків», - йдеться у повідомленні. Потім ці чоловіки попрямували до другого патруля СММ і почали в агресивній формі щось кричати убік спостерігачів. Після цього вони зникли. Об 11:10 обидва патрулі спробували покинути цей район. «Коли другий патруль збирався від’їжджати, озброєний чоловік підбіг до другого автомобіля СММ і спробував спочатку відкрити двері з боку водія, а потім розбити прикладом бокове скло. Йому це зробити не вдалося, і він побіг за першим автомобілем патруля», - розказали спостерігачі.

Після цього озброєний чоловік повернувся і направив автомат на водія та пасажира на передньому сидінні в другому автомобілі патруля. «У відповідь на цю загрозу обидва співробітники Місії підняли вгору руки», - розсказали спостерігачі.

Коли озброєний чоловік підійшов до бокової частини автомобіля і спробував відкрити двері з боку пасажира на передньому сидінні, водій натиснув на педаль газу. У той момент коли автомобіль СММ від’їжджав, озброєний чоловік вдарив прикладом праве бокове заднє скло з правого боку, тим самим трохи пошкодивши його. Потім спостерігачі побачили, що він випустив у повітря чергу зі стрілецької зброї, а затим здійснив три постріли. За їхньою оцінкою, вогонь було спрямовано на автомобіль патруля. Кулі в автомобіль не влучили.

«Об 11:21, коли всі автомобілі патрулів СММ покидали цей район, спостерігачі бачили, що озброєний чоловік тримав їх на прицілі свого автомата», - повідомляється у звіті.

Згодом спостерігачі благополучно повернулися на свою базу в Донецьку і одразу ж поінформували Спільний центр із контролю та координації (СЦКК) про те, що трапилося. СММ також звернулася до СЦКК із запитом розібратися з цим інцидентом.

Нагадаємо, раніше на сторінці СММ ОБСЄ у Twitter вчора з'явилося повідомленння про «жорстокий напад» бойовиків «ДНР» на спостерігачів СММ біля залізничної станції Ясинувата.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук