В Україні майже ні в кого немає передумов для щасливої старості
В Україні повною мірою передумов для щасливої старості майже ні в кого немає.
Про це в інтерв'ю " Дзеркалу тижня. Україна" заявив директор Інституту геронтології імені Д.Чеботарьова Національної академії медичних наук України, член-кореспондент НАМНУ Владислав Безруков.
"У когось є сім'я, але немає здоров'я, інші не скаржаться на самопочуття, але їх пригноблює матеріальне неблагополуччя, треті страждають від самотності. В Україні всього лише 1% літніх людей є практично здоровими. У цієї невеликої частини населення життя не обтяжене хронічними захворюваннями", – зазначив Безруков.
За його словами, відсоток довгожителів (90 років і старше) у світі зростає швидше, ніж в Україні.
"Тенденції такі, що відсоток 80-літніх людей збільшується швидше, ніж всього населення, так само як відсоток 60-літніх. В Україні тих, кому 60 років і більше, – 22%, а, за прогнозами ООН, у 2050 році їх буде 38%", – додав директор Інституту геронтології.
Він також зазначив, що ключовий момент тут – ставлення до людей похилого віку: "Коли вчені шукали пояснення кавказького феномену довгожительства, прийшли до висновку, що один із секретів криється в тому, що там дуже шанобливо ставляться до своїх старих. У 60-ті роки минулого століття у Радянському Союзі проводилося дослідження, під час якого вивчалося і питання про ставлення до створення будинків-інтернатів для літніх людей. Саме на Кавказі всі говорили: "Це ганьба для родини, для всього роду, якщо ми віддамо рідну людину у будинок-інтернат".
Безруков також повідомив, що той факт, що люди похилого віку відчувають себе зайвими в суспільстві, призводить до дуже сумних результатів – серед всіх суїцидів 40% припадає на людей похилого віку. "За цим сумним показником Україна знаходиться на одному з перших місць у світі", – уточнив він.