В Україні так і не скасували системи «спецпенсій» для окремих категорій пенсіонерів

ЕкономікаРоман Ганкевич, 1 квітня 201719397
Минулого року довічне грошове забезпечення суддів-пенсіонерів зросло з 16,6 до 22 тис. грн

Попри заяви уряду про уніфікацію пенсійного законодавства, ні одна категорія пільгових пенсіонерів в Україні так і не була повністю ліквідована. Про це йдеться у статті Алли Котляр та Юлії Самаєвої для DT.UA.

Автори вказують, що на сьогодні в Україні налічується 12 млн пенсіонерів. Переважна більшість серед них складають «звичайні» пенсіонери (10,8 млн громадян), які отримують середні виплати в 1730 грн у відповідності з законом України «Про обов'язкове державне пенсійне страхування».

Виплата пенсій решті пенсіонерам призначалася за спеціальними законами, які гарантують «спеціальні» виплати, що становлять 3-4 тис грн. «Навіть після введення обмеження на максимальний розмір пенсії (на секундочку — 10,7 тис. грн) майже 9 тис. пенсіонерів продовжують отримувати виплати, що перевищують цю суму. Наприклад, 2,5 тисячі суддів-пенсіонерів обійшли обмеження, назвавши свої пенсії довічним грошовим забезпеченням, яке за рік зросло з 16,6 тис. до 22 тис. гривень. Нині їхні колеги прокурори ведуть боротьбу за аналогічні привілеї. Та й навіть сьогодні цю категорію пенсіонерів складно віднести до малозабезпечених — за рік їхні пенсії підвищилися з 7 тис. до 9 тис. гривень», - вказується в публікації.

Авторки статті відзначили, що вирішення питання «спецпенсій» не зможе змінити ситуацію з дефіцитом Пенсійного фонду, оскільки кількість пільговиків становить трохи більше 9% від загальної кількості пенсіонерів. «Але сам факт, що пенсії у країні досі нараховують за кількома різними законами, тільки множить кількість охочих лобіювати виключні права для окремих категорій, створюючи нерівність і деформуючи систему, в якій рівень пенсії давно вже жодним чином не пов'язаний з обсягом відрахувань, сплачених до фонду. Що, своєю чергою, аж ніяк не стимулює громадян до співпраці з Пенсійним фондом», - пишуть авторки статті.

Нагадаємо, наприкінці лютого, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про зниження дефіциту бюджету Пенсійного фонду України.

Міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що розгляд законопроекту про пенсійну реформу має відбутися у квітні.

Як раніше повідомлялося, 10 лютого президент України Петро Порошенко заявив, що услід за підвищеною до 3200 гривень мінімальною зарплатою в країні має відбутися підвищення рівня пенсій. Як зазначили раніше в уряді, у 2017 році пенсії зростуть двічі – з 1 травня та з 1 грудня – приблизно на 11%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук