В українських банках заблоковані ₴50 млрд і $1,5 млрд вкрадених державних коштів, – Мін’юст

В українських банках заблоковані ₴50 млрд і $1,5 млрд вкрадених державних коштів, – Мін’юст
Міністр юстиції Павло Петренко

Міністр юстиції Павло Петренко закликав Верховну Раду наступного тижня прийняти закон про цивільну конфіскацію, що дозволяє повернути державні кошти, вкрадених за режиму екс-президента Віктора Януковича. Про це він сказав у середу, 8 червня, повідомив телеканал «112 Україна».

За словами Петренка, в українських банках заблоковані 50 млрд грн і $1,5 млрд вкрадених бюджетних коштів.

«Хочу звернутися до депутатів парламенту з пропозицією, щоб на наступному сесійному тижні було розглянуто закон про громадянську конфіскацію, який розроблявся протягом останніх фактично декількох місяців Мін’юстом, народними депутатами, експертами, який дасть можливість в рамках цивільного провадження стягнути ті кошти, які зараз перебувають і заблоковані в українських банках. Йдеться про 50 млрд грн, $1,5 млрд, які вкрадені з українського бюджету, які потрібні для армії, для пенсіонерів, людей, які потребують захисту», – сказав міністр.

За словами Петренка, закон про цивільну конфіскацію є останнім інструментом, який Мінюст пропонує правоохоронним органам, щоб вони завершили розслідування у справах екс-високопосадовців і повернули до українського бюджету гроші, арештовані як в українських банках, так і за кордоном. Міністр пояснив, що ухвалення зазначеного закону дасть можливість правоохоронцям направляти рішення українських судів до компетентних органів іноземних країн, де арештовані активи колишніх високопосадовців, з тим, щоб у подальшому повернути їх до українського бюджету.

Нагадаємо, у березні ЄС розкритикував законопроект про спецконфіскацію, який був прийнятий у першому читанні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук