Верховна Рада просить США надати Україні статус основного союзника поза межами НАТО

СуспільствоАндрій Стець, 22 березня 20173990
Верховна Рада просить США надати Україні статус основного союзника поза межами НАТО

Депутати Верховної Рада України підтримали за основу та в цілому проект постанови №6111 «Про Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо безпекових гарантій». За документ проголосували 232 депутати, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Україна прагне суттєвого поглиблення двостороннього безпекового партнерства між Україною і США. У міжнародній політиці існує успішний досвід такого партнерства - Основний союзник США поза НАТО. Цей статус надано як державам, які перебувають у стані миру, таким як Австралія, Нова Зеландія чи Японія, так і державам, що перебувають під загрозою воєнних дій, як Південна Корея, Афганістан чи Ізраїль», – зазначається у зверненні.

Таким чином, ВРУ звертається до США з проханням розглянути питання щодо укладення з Україною оборонної угоди та надання Україні статусу основного союзника поза НАТО.

«Надання Україні статусу основного союзника поза НАТО та укладення двосторонньої оборонної угоди між Україною та США матиме величезний вплив на припинення російської агресії проти України, стримування агресора та запобігання розпалюванню великої війни в Європі. Це є в інтересах України, США, Європи і усього світу», – наголошують парламентарі.

Прийняття цієї постанови зобов’язує голову парламенту Андрія Парубія направити текст звернення до Конгресу Сполучених Штатів Америки, а Міністерство закордонних справ України – направити текст звернення до Адміністрації президента США.

Як зазначає профільний комітет Ради в своєму висновку, що метою прийняття постанови є практична реалізація та інструменталізація міжнародно-правових гарантій безпеки, які були надані Україні за Будапештським меморандумом, на основі надання Україні статусу Основного союзника поза межами НАТО та укладення з Україною оборонного угоди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук