Верховна Рада розблокувала підписання законопроекту щодо Донбасу

Спікер парламенту Андрій Парубій не міг підписати вказаний закон через блокування з боку депутатів «Опозиційного блоку»

Парламент відхилив проект постанови №7163-П про скасування результатів голосування за закон щодо реінтеграції Донбасу. За відхилення законопроекту проголосували лише 37 депутатів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами очільника Верховної Ради Андрія Парубія, це відкриває шлях до підписання законопроекту про деокупацію Донбасу.

Нагадаємо, 18 січня 2018 року Верховна Рада остаточно ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» №7163. «За» проголосували 280 народних депутатів.

У документі особливі райони Донецької та Луганської області визначено окупованими територіями, на яких діє окупаційна адміністрація РФ. Датою початку окупації з посиланням на інший закон визначено 20 лютого 2014 року. На Росію як державу-агресора покладено відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях. Україна вважає всі правочини, видані на окупованих територіях, нікчемними, окрім довідок про народження та смерть.

Україна вживає дипломатичних заходів для забезпечення державного суверенітету. Водночас для здійснення опору агресії з боку РФ здійснюється створення Об'єднаного оперативного штабу. Повноваження його очільника затвердить головнокомандувач ЗСУ за поданням міністра оборони. Розробити документ має Генштаб ЗСУ. У документі прописано права залучених до протидії агресії.

Попри це, Андрій Парубій не міг підписати вказаний закон, адже депутати Опозиційного блоку 19 січня зареєстрували постанову, якою пропонувалося скасувати результати голосування за закон щодо реінтеграції Донбасу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук