Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження влади

За новим законом, звільнені чиновники категорії «А» ще півроку отримуватимуть свою зарплату

Верховна Рада на засіданні в четвер, 19 вересня, ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади, який дозволить наймати 7% державних службовців за контрактом. За закон проголосували 228 народних депутатів.

Закон передбачає можливість влаштування на державну службу за контрактом, але кількість таких людей буде обмежена 7% від усієї державної служби. Як пояснив депутат від президентської партії «Слуга народу», член комітету з питань організації державної влади і місцевого самоврядування Олександр Корнієнко, це приблизно 14 тис. держслужбовців.

«У нас буде застосовуватися проектний підхід в держслужбі. І для цього потрібні будуть контрактні люди, які на рік-два зможуть [прийти]. Наприклад, що стосується діджиталізації, наприклад, по митниці, я знаю, є великі плани на контрактування», – пояснив депутат, якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

Корнієнко, який представляв законопроект під час розгляду його в сесійній залі, зазначив, що закон також розширює підстави для звільнення чиновників категорії «А». «При цьому гарантували їм “золотий парашут” – вони півроку отримуватимуть свою зарплату. І протягом півроку зможуть розраховувати на посаду такого ж рівня», – додав Корнієнко.

Після того, як цей закон набуде чинності, крім категорій, в держслужбі з'являться підкатегорії, які визначить Кабінет Міністрів.

У законі залишилася норма про те, що на держслужбовців поширюється Кодекс законів про працю, на етапі першого читання її хотіли вилучити.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук