На телеканалі HBO відбувся показ фінального епізоду шостого сезону популярного серіалу «Гра престолів». Фанати вже чекають на початок сьомого.
Як зазначає The Independent, дата прем'єри першого епізоду чергового сезону не оголошена, творці серіалу кажуть лише про те, що це трапиться у 2017 році. Скоріше за все це відбудеться у квітні.
Раніше стало відомо, що сьомий і восьмий сезон будуть коротшими, ніж попередні, - в них увійдуть всього шість або сім епізодів. Також автори приготували для шанувальників прикрі новини: восьмий сезон має стати останнім.
Рекорди серіалу
Щодо 10-го, фінального епiзоду шостого сезону «Гри престолів», то він став найпопулярнішим за всю історію серіала. Про це повідомив Variety.
За перший день після виходу серії під назвою «Вітри зими» її подивилися більше 8,9 млн глядачів. Попередній рейтинговий рекорд для «Гри престолів» належав фіналу п'ятого сезону з 8,1 млн глядачів прем'єрного показу.
Рекордним в історії НВО залишається і загальна кількість глядачів нового сезону «Гри престолів»: кожну серію шостого сезону на всіх платформах, включаючи не тільки передплатників каналу, а й аудиторію повторного показу і онлайн-сервісів, подивилися в середньому 23,3 млн осіб. За рейтингами «Гра престолів» поступається тільки серіалами «Ходячі мерці» та «Імперія».
Рейтинги «Гри престолів» в порівнянні з показниками на старті серіалу виросли майже втричі.
Також серіал «Гра престолів» здобув 12 нагород «Еммі», встановивши таким чином рекорд в історії церемонії. Загалом серіал мав 24 номінації.
Актори на церемонії Emmy Award. Фото: Emmy Award
Таємниці великої битви
Остання серія сезону стала найдовшою. Її тривалість склала 69-хвилин.
Її режисер Мігель Сапочнік (режисер сералів «Доктор Хаус», «Під куполом», «Справжній детектив») розповів в інретв’ю The Holywood Reporter про особливості зйомок сезону та його 9-го епiзоду, події якого обертаються переважно довкола великої битви, яка стала наймасштабнішою батальною сценою в історії телебачення.
«Коли всі приготування до зйомок були зроблені, у нас було 500 осіб масовки, 160 тон гравію, 70 коней і наїзників, 65 каскадерів і каскадерок, 7 головних акторів, 4 команди операторів і 25 днів на зйомки», - розповів він.
«Я вивчив кадри великих польових битв з усіх фільмів, які зміг знайти (а також наявні кадри реальних битв), в пошуках певних закономірностей - які прийоми можуть спрацювати, а які ні, що може допомогти під час битви, як взяти ворога в кліщі. Однією з битв, якої я надихався, була битва з фільму Акіри Куросави “Ран”», - розповів він.
«Мені було цікаво, що відчуває людина на полі битви, коли відбувається все це лайно. Абсолютний жах? Момент прозріння? Що відбувається у вас в голові, коли ви знаходитесь в самому серці битви?», - говорить Сапочнік.
Спочатку автори надихалися битвою при Азенкурті між англійцями та французами у 1415 році під час Столітньої війни. Але згодом битва стала більш схожою на битву між військами Ганнібала та солдатами Римської імперій (216 рік до н.е.)
На зйомках серіалу. Фото: The Holywood Reporter
«Через коней зйомки стають у півтора рази довшими. Їм потрібна відносно тверда земля під копитами. Якщо йшов дощ, то поле перетворювалося на болото, і нам доводилося висипати тонни гравію щоб їм було зручно ходити. Також нам потрібно було окреме поле, на якому вони могли б пастися. Так, і вони постійно випорожнюються!», - поділився секретами зйомок режисер.
За його словами, найскладнішою для зйомок стала сцена останніх приготувань до битви. Змусити купу коней не рухатися було набагато важче, ніж змусити їх бігти у певному напрямку.
Як знімали драконів?
«Ми хотіли зняти сцени з драконами так, щоб вони не виглядали зовсім фантастичними, так, щоб виглядало як ніби ми знімали реальних драконів, тому більшість моїх ідей, як саме їх знімати, базувалися на кадрах дій британських винищувачів Supermarine Spitfire під час другої світової війни», - розповідає режисер.
Також він вирішив дати драконам можливість постійно виходити за рамки кадру: «тобто іноді ми спеціально знімали так, щоб весь дракон не поміщався в кадр для того, щоб це виглядало як ніби велися натуралістичні зйомки. Дракони дуже великі і швидкі і було б складно постійно тримати їх в кадрі (якби вони були реальними)».
«Потім нам треба було спалити пару кораблів і солдатів. Це було кумедним, адже постійно йшов дощ і у нас був всього один корабель, який нам до того ж заборонили спалювати. Майже весь час зйомок - це процес, коли вам потрібно вставити прямокутний кубик в круглу дірку - доводиться весь час підлаштовуватися під вимоги бюджету», - говорить режисер.
Коли всі натурні зйомки були завершені, відділ комп'ютерної графіки побудував спеціальний механізм у формі спини дракона, на якому летіла Емілія Кларк. «Він був схожий на спеціальний атракціон, на якому ми знімали її вже в Белфасті і потім вставляли в епізод».
Що буде далі?
Канал НВО уже оголосив, які саме режисери зніматимуть сьомий сезон. Мігеля Сапочніка серед них не буде.
У недавніх інтерв'ю він говорив про труднощі роботи в таких масштабних шоу як «Гра престолів». «Можливо, це прозвучить нерозумно, але ти можеш померти, але повинен продовжити роботу».
Як повідомляє видання Entertainment Weekly, будуть ті, хто вже працював раніше. До Алана Тейлора, Джеремі Подесві та Марка Майлода приєднався і «новачок» Метт Шекман, який зняв 39 епізодів комедії «У Філадельфії завжди сонячно». Тейлор працював у «Грі престолів» в першому і другому сезонах і крім інших зняв епізоди зі стратою Еддарда Старка та народженням драконів Дейнеріс.
Подесва та Майлод працювали у п'ятому та шостому сезонах. Подесва відповідав за воскресіння Джона Сноу.
Творці серіалу вже почали проведення кастингу акторів для зйомок сьомого сезону, повідомляє Watchers on the Wall.
У кастингу вибирають двох нових акторів для персонажів з Півночі, однією з частин Семи Королівств. Жодної іншої інформації немає.
Можливий вихід Великобританії зі складу Євросоюзу (Brexit) може поставити під загрозу зйомки продовження «Гри престолів». Оскільки основна виробнича база серіалу знаходиться в Північній Ірландії, в разі виходу Великобританії з ЄС база без інвестицій в зйомки з Європейського фонду регіонального розвитку може стати менш привабливою, і творцям проекту доведеться шукати інші місця через подорожчення виробництва.
Однак пізніше керівництво телеканалу HBO заспокоїло фанатів, заявивши, що Brexit істотно не вплине на зйомки серіалу.
Крім того зірок серіалу чекає значне підвищення гонорарів за роботу в сьомому і восьмому сезонах – до більш ніж $500 тис. за епізод (досі платили по $300 тис. за цю роботу).
Цю інформацію підтвердив The Hollywood Reporter, посилаючись на власних інформаторів.
Пітер Дінклейдж, Кіт Герінгтон, Емілія Кларк, а також деякі інші актори можуть розраховувати на підвищення. Але автори серіалу не дають ніяких гарантій, що їхні персонажі залишаться живими до моменту закінчення серіалу.
Нагадаємо, серіал вийшов в ефір навесні 2011 року. Основою для нього послужив цикл романів Мартіна «Пісня льоду і полум'я».