В’ячеслав Чеглатонєв: Прибутки львівського аеропорту у 2014 році зросли на 60%
Виконавчий директор Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького про МА «Львів» про його досягнення та перспективи.
Рік 2014 видався вкрай важким як для країни, так і авіаційної галузі. Яких результатів вдалося досягти?
2014 рік львівський аеропорт закінчив з четвертим показником в Україні за кількістю перевезених пасажирів. Пасажиропотік у 2014 році склав 585 тис. чол., а кількість рейсів – 7708 рейсів. При загальному показнику падіння пасажиропотоку в авіаційній галузі України у 23%, зменшення кількості пасажирів львівського летовища – 15%. Рік 2014 став для нас роком реалізації давно очікуваних проектів, таких як введення в експлуатацію паркувальної зони, офісних приміщень для авіакомпаній, сучасного конференц-залу, встановлення касових приміщень у терміналі, відкриття сучасної камери зберігання багажу тощо. Варто відзначити, що дані проекти не знаходили свого втілення протягом майже двох років.
А з якими фінансовими результатами аеропорт закінчив рік?
За оперативними даними, 2014 рік МА «Львів» закінчив з показниками зростання чистого прибутку на 60% по відношенню до 2013 року. Якщо порівнювати з плановими показниками 2014 року, то показник чистого прибутку на 68% перевищив очікуваний. Даного ефекту вдалося досягти за рахунок реалізації низки комерційних проектів, підвищенню ефективності в сфері закупівель, оптимізації витрат, в тому числі викриттю корупційних схем та крадіжок пального.
З якою кількістю авіакомпаній сьогодні співпрацює львівський аеропорт, і які нові рейси можуть з'явитися у перспективі?
Сьогодні ми співпрацюємо із 14 авіакомпаніями, 4 з яких є українськими. На тлі тотального скорочення кількості рейсів та напрямків по аеропортах України у 2014 році нам вдалося залучити 3 нові авіакомпанії до виконання рейсів з/до Львова, у т.ч. італійський лоу-костер MeridianaFly. До речі, такого показника у львівському летовищі не було навіть в успішні для авіації 2012-13 рр. Були відкриті нові рейси до Дніпропетровська, Неаполя, відновлено сполучення із аеропортом Київ («Жуляни»). Зараз в завершальній стадії знаходяться переговори із авіакомпанією «МАУ» щодо відкриття нових регулярних рейсів зі Львова до Тель-Авіву, Мадриду, Неаполю, Болоньї, Риму та Одеси. Окрім того чартерна програма також зазнає свого розвитку: до традиційних напрямків Анталії, Ларнаки, Хургади додається екзотична Енфіда (Туніс). Жоден з аеропортів України не може похизуватися такими досягненнями.
Чи подавали ви свою кандидатуру у Міністерство Інфраструктури на конкурс із заміщення посади гендиректора львівського аеропорту?
Так, я подав необхідний комплект документів для участі у конкурсі на посаду генерального директора МА «Львів». Проте на даний момент не отримав жодної відповіді щодо результатів розгляду своєї кандидатури: ні позитивної, ані негативної.
Які нові проекти з розвитку інфраструктури аеропорту заплановані на найближчий час?
До подальших планів на 2015 рік слід віднести відкриття бізнес-залів в зоні вильоту внутрішніх та міжнародних рейсів, автостоянки, що буде охоронятися, розвиток транспортної розв’язки біля аеропорту, відкриття нових магазинів та закладів харчування у терміналі А тощо.
Чи плануєте Ви діяльність аеропорту у довгостроковій перспективі?
Так, звичайно. Я досконало знаю сильні та слабкі сторони львівського летовища, специфіку місцевого ринку авіаційних перевезень, перспективи його розвитку. Чітко усвідомлюю, яким шляхом слід розвиватися аеропорту і хочу разом із підприємством досягати поставлених цілей. Нещодавно мною був захищений план розвитку підприємства до 2018 року, кінцевою метою якого є перетворення львівського аеропорту на сучасний європейський аеропорт регіонального типу. Крім того, серед стратегічних ініціатив, які я відстоюю - лібералізація авіаційного простору для МА «Львів», перегляд ставок аеропортових зборів, спрощення процедури оренди держмайна.